0 533 737 37 31 info@rejuventestetik.com www.rejuventestetik.com
yyz

Fraksiyonel Lazer

Cildiniz yeteri kadar gergin değil mi, gözenekleriniz geniş mi, geçmiş yıllardan kalma akne lekesi ya da ameliyat iziniz mi var? Artık bunların hiçbiri sizin için bir sorun değil. Son derece gelişmiş bir yöntem olan fraksiyonel lazer yöntemi ile tüm bunlardan kurtulabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer günümüzde uygulanan lazer yöntemleri arasında en yeni ve en etkili lazer yöntemlerinden bir tanesidir. Fraksiyonel lazer ile lazer ışıkları çok küçük boyutlarda derinize ulaşır ve lazerin ulaştığı yerde gözle görülmeyecek düzeyde yanıklar oluşur. Uygulamanın yapıldığı yerin yakınındaki sağlam derinin bulunduğu yerden yanık alanlara doğru bir iyileşme süreci başlayarak derinin onarımı ile lekeli bölgeler hızla iyileşme sürecine girer ve yanık alanların yerini sağlam yenilenmiş bir deri alır.

Fraksiyonel lazer bir çok durumun tedavisinde kullanılabilmektedir. Bunlardan en yaygın kullanım yöntemi cilt yenileme , gözenekleri sıkılaştırması , cilt gerginliğinin arttırılmasıdır. Bunun dışında derin sivilce izlerinin tedavisinde , ameliyat izlerinin yara izlerinin tedavisinde , cilt çatlaklarının tedavisinde de oldukça etkili sonuçlar vermektedir.  Fraksiyonel lazer uygulaması ile de diğer lazer uygulamalarından farklıdır ve uygulaması oldukça kolaydır. Uygulama sırasında hastalar belirgin bir ağrı hissetmezler. Çok az hissedilir düzeyde yanma ve iğnelenme hissi olabilir, bunu da önlemek adına uygulamadan 40 – 50 dakika önce cilt yüzeyine uyuşturma özelliği olan bir krem uygulanır ve bu sayede uygulama sırasında herhangi bir acı ağrı hissedilmez.
Fraksiyonel lazerin tedavi etkisini görebilmek için ayda bir kez  en az üç uygulama yapılması gerekmektedir. Her uygulamadan sonra özellikle uygulanan alanda minik kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar 24 – 48 içinde kendiliğinden kaybolur ve bu kızarıklığın yerinde yeni minik kabuklanmalar oluşur, bu kabuklanmalar da 5 – 7 gün içinde kendiliğinden soyularak dökülür. Fraksiyonel lazer uygulamasının bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulamadan bir ay önce ve bir ay sonra güneş ışınlarından korunmak gereklidir. Güneş ışınlarından korunmanın amacı bu uygulamadı tek yan etki olan leke etkisinden korunmaktır.