0 533 737 37 31 info@rejuventestetik.com www.rejuventestetik.com
lk

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi Hakkında Bilgiler

Cildinizdeki lekelerle yaşamaya alıştınız mı? Lekelerinizin görüntüsü sizi rahatsız etmiyor mu?
Artık cildinizdeki lekelerle vedalaşabilir ve yeni cildinize kavuşabilirsiniz. Estetik görüntüsüne önem veren kadın ve erkekler , ciltlerindeki lekelerden kurtulmak adına bu zamana kadar uyguladıkları çeşitli yöntemlere rağmen lekelerinden tamamen kurtulamıyorlar. Vücudun çeşitli bölümlerinde oluşabilen lekeler zaman içinde yerini sağlamlaştırarak tedavi edilmesi daha zor bir hal alıyor. Leke tedavisinde erken teşhis ve uygulama son derece önemli olmakla beraber ileri düzey lekelerin tedavisinde de daha fazla seans uygulanarak aradaki açık rahatlıkla kapatılabiliyor.

Leke tedavisini belirli aşamalara ayıracak olursak, krem ile leke tedavisi bunların başında gelmektedir.
Özellikle yeni ve hafif lekelerin kremlerle tedavisi mümkün olabilmektedir. Ancak uzun süredir devam eden lekelere sahip kişilerde leke kremleri lekeyi geçirecek düzeyde bir etki yaratamamaktadır.
Leke tedavisinde kullanılabilecek diğer bir yöntem peeling uygulamalarıdır. Peeling uygulamaları da kendi içinde ikiye ayrılıyor diyebiliriz, bunlar yüzeysel ve derinlemesine yapılan peeling uygulamalarıdır. Yüzeysel olanlar hemen hemen her cilde uygulanabilirken, derin peeling uygulamaları leke tedavilerinde dikkatli şekilde yapılmalıdır. Peeling uygulamaları daha çok yardımcı etkiye sahiptir.

Leke tedavisinde en etkili yöntemler lazer tedavisidir. Lazerle tedavi yöntemi de kendi içinde farklı uygulamalara ayrılmaktadır. Bunlardan en etkilisi  q-switch lazerdir. Son derece etkili sonuçlar veren bir lazer yöntemidir. Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Tek dezavantajı uygulamaların uzun süreçli olmasıdır. Özellikle derin leke tedavilerinde 8-10 seans gibi uzun uygulamalar gerektirebilir.
q-switch lazer uygulaması dışında fraksiyonel lazer uygulaması ile de leke tedavisi olabilirsiniz. Fraksiyonel lazer uygulaması deri altında gözle görülmeyen küçük yanıklar oluşturarak bunların anlık şekilde iyileşmesi prensibine dayanarak çalışmaktadır. Fraksiyonel lazerle leke tedavisi , q-switch lazere göre yan etki bakımından daha fazla yan etkisi bulunan bir yöntemdir. Ancak her iki uygulamada leke tedavisinde rahatlıkla tercih edilebilir.

Leke tedavisi yaptırılmadan önce mutlaka bir uzman ile görüşecek cilt analizi yaptırılmalı ve cildinize en uygun yöntem tercih edilmelidir. Leke tedavisi uygulamasını yapacak kişiler alanında uzman ve daha önce bu işlemleri çok kez başarılı şekilde tekrarlamış kişiler olmalıdır. Siz de lekelerinizden kurtulmak istiyorsanız bize ulaşabilir, deneyimli uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.