Alexandrite Lazer Epilasyon

Ana Sayfa Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon tekniği, diğer lazerlerin teknik olarak özelliklerine sahiptir. Aletin içinde iki adet lambada enerji üretimine flash lamb teknolojisi ismi verilir. Bazı ayna düzenekleri ise üretimi sağlanan enerjiyi toplar. Bu yöntem diğer lazer ışınlarının en temel olarak özelliği, birbirine paralel hareket eden ışınları içerir. Lazer ışınları tüy köklerini zayıflatır ve zamanla dökülmesine yardımcı olur.

Uygulanan yerler ise bacak, yüz, koltukaltı, kol, bikini bölgesi diğer bölgelerdeki oluşan istenmeyen kılların giderilmesi için etkili medikal teknolojidir. Yüksek konsantre lazer ışınları kıl köklerine uygulanarak gerçekleştirilir. Kıl ve kıl kökündeki renk oluşumunu sağlayan melanin pigmentinde lazer ile gerçekleştirilen ışık temasları sonucunda kıl kökü tahrip olur.

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu uygulama, ağrı ve acı olmadan belirli periyottaki seans ve dereceler ile yapılan lazer ışın yöntemi olarak ifade edilebilir. Uygulama da belirli dalga boylarındaki lazer ışınlar bulunur. Hedef ise kıl kökü, leke, damar gibi renk içeriği olan maddelerin yok edilmesidir. Alexandrite lazer epilasyon uygulaması uzman doktorlar tarafından yapılır. Ten rengi çok koyu olmayan ciltler için ideal bir uygulamadır.

Cilde değdirilmeden tamamıyla tenden yaklaşık 3 cm uzaklıkta yapıldığı söylenebilir. Bu nedenle de herhangi bir hijyen sorunu ortaya çıkmamaktadır. Kişinin kıl yoğunluğuna göre seans sayıları değişkenlik gösterir. Bu yöntem, şartlara uyularak yapıldığında harika bir işlemdir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Çoğu bayanın istenmeyen kıllardan kurtulmak oldukça zordur. Bu zorluğu ise son zamanlarda çok sık kullanılan alexandrite lazer yöntemi ile çözebilmek mümkün. Birçok faydası olan bir uygulama denilebilir. Alexandrite lazer epilasyon tedavisi öncelikle, seansların tamamlanması ile kalıcı bir şekilde kılların yok olmasına yardımcı olur.

Ağrı ve acı hissi olmadan kolay bir uygulama yöntemi kullanılması büyük bir avantajdır. Zaman kazandırır ve vücuttan istenmeyen kıllar atılır. Kıl kökleri, yapısına bağlı olarak kısa zamanda hızlı bir çözüm sunarak büyük kolaylık sağlar. Ciltte yanma, alerji, kızarma, pullu görünümler oluşmaz. Pürüzsüz bir cilt ve tüysüz bölgeler elde edilen sonuçlardandır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Bu lazer epilasyon türü, birçok bayan tarafından çok sık kullanılan bir yöntemdir. Uygulanabilecek kişiler olarak ise 12 yaşından büyük olan ve aynı zamanda koyu renkli tüye sahip olan herkese uygulama sağlanabilir. Açık ten ve koyu kıllar çok iyi bir sonuç verecektir. Uygulanmayacak olan kişiler ise bu yaştan küçük olan kişilerdir. Alexandrite lazer epilasyon bazı hususlarda uygulanmaması önerilir.

Örneğin, bazı deri hastalığı olanlar, deride kolajen dokuyu tutan hastalıklar, deri rengi değişiklikleri, akne tedavisi sonrası gibi durumlarda cilt hassas olduğu için uygulanmaması uygundur. Aynı zamanda cilt enfeksiyonlarında da lazer epilasyon yapılmamalıdır. Yazdan kalan bronzluklarda bu yöntem için sorun teşkil edebilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Lazer uygulamalarından biri olan alexandrite epilasyon türü, kıl yoğunluğuna, hormonal yapıya, kıl rengi, ten rengi, kıl kökü, uygulanacak olan bölgeye göre farklılıklar gösterebilir. Seanslar buna uygun değişkenlik gösterecektir. Aynı zamanda Alexandrite lazer epilasyon fiyatları da bu duruma uygun olarak belirlenebilir. Seans çoğunluğu ve yaptırılan yer fiyat aralıklarını etkiler.

Ortalama bir oranda kişilerde 3 seansta gözle görülür azalma olsa da bahsedilen durumlara göre bu oran değişkenlik gösterecektir. Toplamda ise 5-8 seans sonucu kalıcı bir şekilde sonuç elde edebilmek mümkündür. Ortalama seans aralıkları, kişiye göre de farklılık sağlayacaktır. Bu nedenle, seans sayıları kişisel bir durum denilebilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Lazer epilasyon çeşitleri arasında yer alan Alexandrite uygulaması, daha sonrasında ciltte kızarıklık ve pembeleşmeler olabilir. Fakat bu bir iyileşme süreci bile gerektirmez. Kişiler, günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. Alexandrite lazer epilasyon tedavisi iyileşmeyi gerektirecek yara, yanık, soyulma gibi durumları ortaya çıkarmaz.

Yalnızca bazı durumlarda bir gün süre ile su değdirmemek gerekir. Bu da lazerin daha da kalıcı etki etmesi için istenir. Yöntem sonrasında batık kıllar ve kıl dönmeleri oldukça etkili şekilde yok edilir. Zaman kazanılarak iyileşme süreci olmadan kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Seans uygulaması yapılırken, hafif bir batma hissi uyansa da dayanılmayacak bir acı değildir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu uygulamayı, yaptırmayı düşünen kişiler, öncesinde ve sonrasında dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle, bölgeye 24 saat boyunca uzmanın uygun bulmadığı hiçbir işlem yapılmamalıdır. Aynı zamanda sıcak sudan korunarak 1 gün boyunca duş alınmaması uygundur.

Alexandrite lazer epilasyon uygulaması yaptırmayı düşünenler, daha sonrasında bir hafta güneşten korunarak yüksek faktör özelliğine sahip güneş kremleri tercih edebilirler. Bir sonraki seansta ise kıllar kesinlikle kökten alınmamalıdır. İhtiyaç durumunda kısaltılması uygun olacaktır. Seans sonrasında cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. Bu durumlara uyum sağlandığında uygulamanın etkisi bir hayli uzun sürecektir.