Baby Face Beauty

Ana Sayfa Baby Face Beauty

Baby Face Beauty

Baby Face Beauty Nedir?

Baby face işlemi leke tedavisi ve cilt yenileme alanlarında kullanımı sağlanan ve üstün başarı gösteren bir uygulamadır. Lazer ışınları ile deride yaklaşık 100 mikron çaplarında mikro-kanallar açılır. Daha sonra ise kişinin sorununa uygun olarak C vitamini, retinol, resveratrol, tranexamicacid gibi kök hücreleri bulunduran nano partiküller cilde yedirilir.

Böylelikle, hem lazer etkisi hem de ürünlerdeki antioksidanlar, parlatıcı ve aydınlatıcı etki sağlar. Bu işlemin diğer lazerlerden birçok farkı vardır. Öncelikle tedavi süresinin kısa sürmesi oldukça iyi bir özelliktir. 7-10 dakikada işlem tamamlanır. Ağrı ve acı olmayan bir işlemdir. Bu nedenle anestezi ihtiyacı olmaz. Kısa bir kızarıklık olması nedeniyle kişiler günlük yaşantılarına hemen dönebilir.

baby face beautyBaby Face Beauty Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler, uygulamayı yapacak hekim tarafından konsülte edilerek daha sonrasında lazer modu ile cilde mikro kanallar açılır. Bu esnada cildin sorunu ne ise seçilen uygun farmesötik ürün hazırlanarak işlem yapılır. Baby face uygulaması 4-5 dakikalık lazer uygulamalarının sonucunda doktorlar tarafından tercih edilen ürün cilde sürülür.

Sürülme işlemi yedirilerek sağlanmalıdır. Cildi ürün emdikten sonra bariyerli olarak bazı kremler sürülür. Seanslar bu şekilde gerçekleştirilir. Kullanım alanları ise leke tedavileri, melazma, cilt yenileme, ince çizgi ve kırışıklıkları azaltma ya da önleme, antioksidan cilt bakımları, cilt tonu düzenleme, genişlemiş gözenek tedavileri gibi birçok alanda kullanılır.

Baby Face Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bu cilt bakım işlemini yaptıran kişilere birçok avantaj sunar. Öncelikle, klasik cilt bakımı, gözenek ve cilt sıkılaştırma, cildin beyazlatılması, parlatılması, kırışıklıkların giderilmesi, melazma, pigment azaltılması, skar azaltma, boyun ve dekolte alanlarının bakımı, boyun gençleştirme gibi yararları vardır. Baby face tedavisi faydası oldukça fazladır.

Uygulanacak olan yerlere harika sonuçlar verir. Bakım işlemi genellikle iki aşamada gerçekleştirilir. 4 ve 6 dakikalık lazer işlemi ardından ikinci bölümde cildin ihtiyacına göre lazer desteği ile açılan delikler cilt altına yedirilir. Sonrasında ise ortalama 10 dakika maske uygulaması sağlanır. Daha sonra ise cildin ve uygulama yapılan yerin parlaklığı dikkat çeker.

Baby Face Kimlere Uygulanır?

Bu işlem, thulium lazer olarak da bilinir. İleri düzeyde bir cilt bakım ve onarım işlemi olarak ifade edilebilir. Cilt ihtiyaçlarına göre uygun maddeleri karşılayan bir işlemdir. Baby face işlemi, klasik olarak cilt bakım işlemlerinden istenilen yanıt alınamadığında herkes için kullanımı sağlanabilir. Bunun yanı sıra geleneksel lazer tedavileri ile cildi gençleştiren etkiye sahiptir.

Bekleme süresi olmadan çabuk sonuç verir. Kısa zamanda daha parlak ve harika bir cilt tonuna kavuşmak için mükemmel bir yöntemdir. Beklemeden önce cilt dokularını iyileştirmek isteyen kişiler için de tercih edilebilir. Cilt deformeleri ve hasarlarını gideren ve yenilerin de oluşumunu engelleyebilen uzun süreli bir cilt bakımı işlemi arayanlar için de uygundur.

Baby Face Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Lazer işlemler arasında yer alan ve cilt gençleştirme ve yenileme için harika bir işlemdir. Hiç bekleme gerektirmeden cilt altına verilen mikro ışınlar ve uygun oranda enerji sayesinde ciltteki problemleri harika bir şekilde iyileştirir. Seans süreleri ise iyi bir sonuç alabilmek için 5 seans uygulaması önerilen orandır. Periyot sayısına göre Baby face fiyatları da değişkenlik gösterir.

Örneğin, 5 seans tamamlandıktan sonra sonuç elde edilse de cilt yapısına göre ekleme sağlanabilir. Her cildin ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle, en doğru kararı uygulamayı yapan hekim verir. Uzmanın yönlendirmeleri doğrultusunda hareket edilebilir.

Baby Face İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Cilt bakım alanında yapılan bu işlem, kusursuz bir cilde sahip olmak isteyen kişiler için uygulanır. Porselen bir görünüm kazanmak herkesin hayalidir. Işıl ışıl ve canlı, dolgun, eşit tonlu ciltler bu uygulama ile mümkündür. Baby face uygulaması kırışıklıkların giderilmesi ve cildin bebek görünüm kazanabilmesi için kullanılır. Yaptıran kişiler iyileşme dönemine girmeden hemen günlük yaşantısına dönebilir.

Kızarıklık ya da morluk gibi sorunları yaşatmadan kısa sürede güzelliğin anahtarını sunar. Bu sebeple işlemin iyileşme süreci oldukça kısadır. Güvenilir bir uygulamadır ve herhangi bir riski de yoktur. Cilt bakım tedavisi altında birçok işlem vardır. Fakat en etkili yöntemler arasında bebek yüz yöntemi bulunur.

Baby Face Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakım yöntemi arasında yer alan bu uygulamayı yapanlar ve yapmayı düşünenler, birçok noktaya dikkat etmelidirler. Uygulamadan önce ya da sonrasında kişilerin özel prosedürlere uyması gerekir. İşlemin ardından hafif bir kızarıklık haricinde herhangi bir yan etki yoktur.

Yaptıran kişileri özel bir durum beklemez. Baby face tedavisi üst deri ile alt deri arasında bulunan tabakaya etki eden bir işlemdir. İşlem yapıldığı yerlerde ufak kabuklanmalar olsa da kayda değer bir durum değildir. Kabuklar koparılmamalıdır, yaklaşık olarak 10 günlük bir süreçte kabuklar kendiliğinden düşerek cilt kendini yeni bir yüzeyde gösterecektir.