Badem Göz Estetiği

Ana Sayfa Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği Nedir?

Estetik operasyonlar genelde 18-65 yaş arası yapılmaktadır. 65 yaş üstü bireylerde ise sağlık durumuna göre karar verilmektedir. Sık yaptırılan estetik operasyonlar genel olarak; burun ameliyatı, lipomatik/liposuction, bişektomi, jawline, meme büyültme/küçültme, badem göz, karın germe ameliyatı, meme dikleştirme gibi operasyonlardır.

Dış görünüşü kusursuzlaştırmak, gün geçtikçe çok önemli bir konu haline gelmiştir. Her ülkenin güzellik algısı farklı olsa da globalleşme ve internet sayesinde artık neredeyse her şey tek tip ilerlemektedir ve güzellik algısı da bu tek tip ilerleyen olgular içerisinde yer almaktadır.

Dış görünüş artık bir moda haline geldiği için ve estetik operasyonlar çok geliştiği için, insanlar moda olan yüz hatlarını, dudaklarını, gözlerini istedikleri hale getirebilmektedirler. Badem göz estetiği de bunlardan biridir.

Badem göz estetiği ile insanlar daha anlamlı bakışları hedeflemektedir. Veya gözleri orantısız veya çok aşağıya bakan kişilerinde başvurduğu bir estetik türü olmuştur.

badem göz estetiği
badem göz estetiği

Badem Göz Estetiği Ameliyatı

Göz çevresindeki deri ve çevre dokuların kas hareketlerinin baskılayıcı etkisi ve yerçekiminin etkisi bu bölgede yüz yaşlanmasının ilk belirtilerinin görülmesine neden olur. Bu nedenle göz ve yüz estetiği cerrahisi ilk seçeneklerden biridir. Yaşlanma tedavisinin yanı sıra çeşitli kaza veya hastalıkları tedavi etmek için badem göz estetiği ameliyatı da yapılmaktadır. Yıllar geçtikçe üst göz kapaklarında sarkıklık ve / veya çukurlar veya alt göz kapaklarındaki cepler ve kırışıklıklar daha yorgun ve yıpranmış görünmenize neden olabilir. Bu sorunlar genellikle 35`li başında ortaya çıkar. Üst ve alt göz kapaklarındaki deformasyon, asimetri, sarkma veya keseler badem göz estetiği ile giderilebilir.

Kantoplasti , badem göz ameliyatı olarak da adlandırılan bir prosedürdür. Bu işlemde göz kapaklarının veya çevresinin sarkıklığı giderilerek gözlerin görünümü daha gergin hale getirilir. Günümüzde estetik cerrahinin çok başarılı sonuçlarından dolayı burun ameliyatı ve yüz estetik ameliyatı gibi iyi bilinen ameliyatların yanı sıra yeni duymaya başladığımız bazı küçük estetik ameliyatlar vardır. Badem göz ameliyatı bunlardan biridir ve en popüler estetik uygulamalardan biridir. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte artık herkes dünyanın en güzel kadınlarının öncesi ve sonrası fotoğraflarını görme ve karşılaştırma imkanına kavuşuyor. Badem göz estetiği de bu şekilde keşfedilmiştir.

Yüz güzelliğinin en önemli kısmı gözlerdir. Göz altı sağlıklı ve parlaktır ve badem şeklindeki büyük çekik gözlere badem gözleri denir. Badem olarak gözler güzelliğin sembolü olarak tanımlanır. Badem göz estetiği kişinin kişisel tercihlerine göre yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu bakımdan doktorlar için en önemli konu ameliyat edilecek kişinin yüz ve göz yapılarının estetik açıdan işe uygun olmasıdır. Genellikle düşük göz kapağı olan kişiler bu tür bir ameliyatı istemektedirler.

Badem Göz Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır?

Badem göz estetiğini diğer estetik operasyonlardan ayıran temel faktör, genellikle 25 yaşın altındaki kişilerin kullanmak istemesidir. Orta yaşlı kişiler genellikle başka estetik operasyonlara ihtiyaç duymaktadırlar. Ayrıca göz kapağı düşüklüğü olmayan kişiler de badem göz ameliyatı talep edebilir. Çünkü badem göz estetiği gözlere anlamlı derinlik katar. Göz yapısı düşük olan kişilerin yüz ifadeleri uykulu ve yorgun görünürken, badem göz estetiği müdahalesi ile daha etkileyici ve güzel görünmektedirler.

Badem göz ameliyatında gözler dış köşelere doğru hafifçe açılır ve görünüm tamamen dengelidir. Lokal anestezi ile yapılan operasyon toplam yarım saat sürmektedir.

Genellikle iki alt göz kapağı bölgesinin asimetrisi olması durumunda, üst göz kapağı estetiği ve göz torbaları, derin göz altı kırışıklıkları ve alt göz kapağı estetiği ameliyatı tercih edilir, bu hem göz kapağı düşüklüğü hem de asimetri durumunda uygulanabilir; bunu aynı seansta yapmanın hiçbir zararı yoktur. Aslında bu iki ameliyatı aynı anda gerçekleştirerek göz kapağının dış köşesindeki sarkmalar aynı seyirde tedavi edilebilir. İki ameliyatı aynı anda olma gibi bir düşünceniz varsa bu konuyu doktorunuzla konuşabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği Kimlere Yapılabilmektedir?

Badem Göz Estetiği, tamamen çekici bir estetik hissi olan bir işlemdir. En önemlisi yüzünüzün ve göz yapınızın buna estetik olarak uygun olup olmadığıdır. Özellikle göz yapısı zayıf olan kişiler tercih etmektedir. Doktorla detaylı bir görüşme yaptıktan sonra bu işlemi yapıp yapmayacağınıza daha net karar verebilirsiniz. Askı işleminin geri çekilebilir bir uygulama olması badem göz estetiğine olumlu bir katkıdır. Badem göz estetiği 18 yaşını geçen her bireye yapılabilir fakat genel olarak 20-35 yaş arasında fazlaca bir şekilde ilgi görülen ve yaptırılan bir operasyondur.

65 yaş üzeri bireylerde ise hastalık durumlarına göre operasyon gerçekleştirilmektedir. Bu yaş ve üzeri kişilerde daha genç bireylere oranla vücut bağışıklığı ve direnci biraz daha düşük olduğundan dolayı bu kişilerde hastalık oranları daha yüksek sayıda bulunmaktadır. Bundan dolayı 65 yaş üzeri bireylerde öncelikle çok titiz bir şekilde tüm testler ve kontroller yapılmalı, organlarının operasyonu kaldırıp kaldıramayacağı kontrol edilip öyle ameliyat kararı alınmalıdır.

Normal yaş aralığındaki bireylerde ise hastanın operasyona karar verilmeden önce tüm test ve kontroller yapılmalıdır. Hastanın şeker, tansiyon, kolesterol, kan değerleri, vitamin mineral değerleri, ALT/AST değerleri gibi değerlerine bakılmalıdır. Aynı zamanda hastanın kullandığı ilaçlar ve geçirdiği operasyonlarda doktor tarafından incelemeye tabi tutulmaktadır.

18 yaşının altındaki bireylere estetik operasyonlar yasak olduğundan dolayı yapılmamaktadır. 18 yaş üzeri bireyler doktordan randevu alıp göz kontrolü sağlanıp göz yapısı kontrol edildikten sonra gerekli testlerde yapılırsa operasyonu sağlanabilmektedir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?

Badem göz estetik ameliyatı lokal anestezi altında yapılabilir. Göz kaslarının pozisyonunu değiştirme işlemidir. Bu işlem alt göz kapağının pozisyonunu göz altında tutarken, alt göz kapağı olan hastalarda kıkırdak kıkırdağı alt göz kapağı değişmeden kalır. Ve göz küresine bağlı pozisyona asmak için daha yüksek bir konuma getirilir.

Badem göz estetiği ameliyatı ortalama 45 dakika sürmektedir. Operasyon sonrası göz çevresine özel bant konarak kişiler rahatlıkla duş alabilir ve operasyon sonrası günlük yaşantısına dönebilir. Badem göz estetiği ameliyatı sonrası yara iyileşmesine bağlı olarak ortalama 5. günde dikiş alınır. Yara iyileşmesi söz konusu olduğunda en iyi yara izi yerleştirilen bölge olduğu için iz kalmaz.

Badem göz estetiği sonrası morluk ve şişlik gibi şikayetler çoğunlukla sınırlıdır veya genellikle ortalama üçüncü gün kaybolur.

Operasyon esnasında herhangi bir komplikasyon oluşmaması adına ameliyattan 2 hafta önce alkol ve sigara kullanımı kesilmelidir. Ayrıca kullanılan herhangi bir ilaç var ise doktorunuza bildirmeniz gerekmektedir.

Badem Göz Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat sonrası hafif morluk ve şişliği azaltmak için göz çevresine özel kremler ve soğuk kompresler sürülür. Operasyondan sonraki gün duş alıncaya kadar dikişleriniz 3 ila 5 gün bekletilecek ve küçük bantla dikilecektir. Yağ dolgusu da kullanılıyorsa bu kayışların 1 hafta saklanması gerekebilir.

Göz kapağı ameliyatı sonrası 5 gün boyunca kesi yerine makyaj yapılmaması tavsiye edilir. Ancak dilerseniz üçüncü günden itibaren göz çevresine kapatıcı veya fondöten uygulayarak kesi üzerinde görünmemesini sağlayabilirsiniz.

Badem göz ameliyatının etkisi çok uzun sürüyor. Genellikle tekrar etmeye gerek yoktur. Ancak çok yüksek yaşta tekrar müdahale etmeniz gerekirse bunu yapabilirsiniz.

Badem göz estetiği sonrası beslenmenize ekstra özen göstermeniz gerekmektedir.

Badem Göz Estetiği Sonrası Yapılması Tavsiye Edilenler

  • B vitaminleri anksiyeteyi önlemek ve tedavi etmek için önemli olsa da dolaşım sistemini iyileştirebilir ve vücutta su tutulmasını azaltabilirler. Ayrıca doku onarımını destekler. Bu yüzden b vitamini yüksek besinler tüketmek gerekmektedir.
  • Çinko, iç ve dış yaraların iyileşme süresini hızlandırabilir ve dokuların büyümesini ve onarımını destekleyebilir. Yağ yakma sürecini de destekler. Bu yüzden çinko içeren besinler ve çinko takviyeleri kullanılabilir.
  • C vitamini antioksidan özelliklere sahiptir, ayrıca kılcal damarların kan dolaşımını düzenleyebilir, iyileşme oranını artırabilir ve toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. C vitamini bakteriyel enfeksiyonlarla savaşabilir ve vücudu alerjilerden koruyabilir. Kolajen oluşumu ve onarımı için gereklidir, kan damarlarında kan pıhtılarının oluşumunu azaltabilir. Bu yüzden c vitamini içeriği yüksek maydanoz, roka, portakal, biber, limon gibi besinler tüketilmelidir.
  • Demir, kırmızı kan hücresi üretimi, büyümesi, yorgunluğun önlenmesi, demir eksikliği anemisi ve iyi cilt tonu için gereklidir. C vitamini demirin emilimini arttırır, özellikle günde 3 fincandan fazla kahve veya çay tüketmek ve ana yemek saatine yakın tüketmek demirin emilimini engelleyecektir.
  • Alkol, vücuda zararlı bir maddedir aynı zamanda ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır. Bu yüzden ameliyattan 2hafta önce alkol alımı durdurulmalı, ameliyattan sonra ise birkaç ay alkol kullanılmamalıdır.
  • Şekerli yiyecekler kilo alımına sebep olacağından ve iyileşmeyi geciktireceğinden dolayı ameliyat sonrasında belli bir süre için şeker kullanımı da kesilmelidir.
  • Ameliyattan sonra 2-4 ay arasında tuz kullanımını kısıtlamak veya tamamen bırakmak gerekmektedir. Tuz vücutta ödem yaptığından dolayı ameliyat sonrası kullanımı uygun değildir. Bu yüzden bırakılmasa bile kullanımı minimum düzeye indirilmelidir.
  • İyileşme sürecinde et, tavuk, peynir gibi ürünler minimum düzeyde tüketilmelidir.
  • Hasta bir iyileşme sürecinde olduğundan dolayı sıvı alımını çok iyi gerçekleştirmelidir. Bol bol su tüketmelidir. Bunun yanında bitki çayları, meyve ve sebze suları da içebilir.

Badem Göz Estetiği Fiyatı

Göz kapaklarının güzelliği sizi daha enerjik ve genç gösterecek, göz çevrenizin ve tüm yüzün daha pozitif görünmesini sağlayacak ve özgüveninizi artıracaktır. Bu süreç yaşlanma sürecini durdurmasa da gençliğinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir. İyileşme süresi kişiden kişiye değişir, ancak çoğu kişi bir hafta içinde iyileşeceğini bildirir. Badem göz ameliyatı yaptırmayı planlıyorsanız konu ile ilgili detaylı bir araştırma yaptığınızdan ve önerilen bakımı aynen uyguladığınızdan emin olmalısınız. Badem göz estetiği bakımı sonrasında yaptığınız bakım badem göz ameliyatının kendisi kadar önemlidir.

Badem göz ameliyatının fiyatını birçok parametre etkilemektedir. Ameliyat maliyetini etkileyen faktörler arasında ameliyatın yapıldığı hastane, tıbbi muayeneler, ameliyat tekniği yer alır. Aynı operasyon sırasında dikey operasyonların gerçekleştirilmesi işletme maliyetini değiştirecektir.

Her hastanın durumu, yapılacak işlemi, kullanılacak malzemeleri, hastanede yatış süresi farklı olacağından her hasta için kişisel olarak bir ücret belirlenmektedir ve net ücret muayeneden sonra belli olmaktadır. Bu yüzden ameliyat olma düşüncesine sahipseniz ve net bir fiyat bilgisi almak istiyorsanız ilk olarak bir doktordan randevu alıp muayene olmanız gerekmektedir.

Fiyatlar genel olarak her klinikte farlılık göstermektedir fakat klinikler arası fiyat farkları fazla değildir. Bu yüzden fiyat konusunda rahat olabilirsiniz.

Badem Göz Estetiği İstanbul

Badem göz estetiği işlemlerini İstanbul`da rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Türkiye geneline bakıldığında karın germe operasyonu en çok İstanbul`da yapılmaktadır. Bu yüzden badem göz estetiği işlemini güvenle yaptırabilmeniz için İstanbul`da doktor bulabilmeniz mümkündür. Hastaneler, internet siteleri gibi yerlerden doktorlar hakkında bilgi alıp randevu oluşturabilirsiniz.