Buz Lazer Epilasyon

Ana Sayfa Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon olarak bilinen işlem, en kalıcı yöntemlerden biri olarak bilinir. Aynı zamanda konforlu ve son teknoloji epilasyon yöntemleri arasındadır. Kıl kökündeki farklı oluşumları ve yapıları hedef alan ve değişik dalga boylarına sahip olan yöntem, istenmeyen kıllara karşı kesin bir çözüm sunar.

Buz epilasyon geniş yüzeyleri hedef alır ve her atışta daha fazla kıl köküne ulaşmaktadır. Bu sebeple ise diğer epilasyon işlemlerine göre seanslar daha kısa sürmektedir. Bütün vücut buz epilasyon seansları ile ortalama 35-40 dakikalık süreçte gerçekleşir. Etkili bir işlem olduğu için seans sayıları diğer uygulamalara göre azdır. Bu işlem, sık sık atışlar yapar ve uygulama kıl köklerini yavaşta ısıtır.

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Buz lazer olarak yapılan bu yöntem, kademeli olarak ısıtma tekniği ile kıl köklerine etkili bir şekilde uygulanır. Tahrip edip çevredeki cildin zarara uğramamasına yardımcı olur. Aynı zamanda yanık oluşma riskini de ortadan kaldıran bir işlemdir.

Tedavi başlığının uygulandığı alanda ütü yapar gibi devamlı hareket ettirilerek kıl kökleri ısıtılır. Buz lazer epilasyon uygulaması kademeli şekilde yapılan bu işlem ile yüksek enerji seviyesi kullanımına olanak sağlar. Özellikle açık ve ince renkli olan kıllar ise diğer yöntemlere göre istenilen etki sağlanır. Masaj hissi veren bu işlem, son derece rahat bir epilasyon sunar.

Buz Lazer Epilasyon Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Lazer epilasyon, özellikle bayanlar tarafından çok sık tercih edilen bir işlemdir. Buzlu olan çeşidi ise son zamanlarda çok sık tercih edilmeye başlamıştır. Buz lazer epilasyon tedavisi faydaları bir hayli çoktur. Yaz aylarında bile uygulama işlemi yapılabilmektedir. Aynı zamanda farklı cilt tiplerine ve kıl rengi fark etmeksizin uygulanabilir.

Hızlı ve ortalama bütün vücut yaklaşık 35 dakikada biter. Erkek hastalar için ise en fazla tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir. Ağrı ve acı hissi kesinlikle uyanmaz. Çünkü kıllar buz ile dondurarak yok edilir. FDA onaylı bir işlemdir. Yapılan işlem, kesinlikle ciltte tahrişe ve lekelenmeye izin vermemektedir. Bu nedenle oldukça güvenlidir.

Buz Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir?

Son zamanlarda yeni nesil epilasyon cihazları içinde yer alan buzlu epilasyon, kişilerin ten rengi ve kıl yapısına uygun parametrelere sahiptir. Değişik kıl renkleri fark etmeksizin rahatlıkla uygulanır. Kıl oluşumunu tamamlayan ve uygulamaya herhangi bir engel oluşturmayan kişilerde kullanılabilir. Buz lazer epilasyon uygulaması sağlık problemi olmayan kişilere yaptırılabilir.

Kızlar için 16-18 yaş itibari ile kıl oluşumu tamamlandığında uygulamalar yerine getirilebilir. Beyaz renkli kıllar renk pigmenti içermediği için bu epilasyondan etkilenmez. Hamilelik dönemlerinde ise uygulama yapılmaması uygundur. Koyu ya da açık olmak üzere bütün cilt tiplerine başarılı bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Bu nedenle faydaları da çoktur.

Buz Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Vücuttaki kıllar bütün bölgeler için aynı zamanda 3 farklı evre ile yer alır. Bu aşamalar, anajen yani aktif, katajen yani dinlenme ve son olarak telojen dökülme olarak isimlendirilir. Her kıl için evrelerin birbirinden bağımsız olarak farklı zamanlarda geçtiği söylenebilir.

Bu sebeple hiçbir şekilde tek seans ile uygulanan bölgedeki bütün kılları gidermek mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda Buz lazer epilasyon fiyatları konusunu da seans ve uygulama alanları etkiler. Bununla birlikte yapılacak olan yerde fiyat unsurunu etkiler. Tedavi esnasında kişilerin cilt renkleri, kıl rengi, kılın kalınlığı ve yoğunluğu gibi durumlar seansları etkiler. 4 ile 8 seans arası yapılacak olan bölgeye göre değişkenlik gösterir.

Buz Lazer Epilasyon İyileşme Süreci Uzun Sürer mi?

Buzla yapılan bir yöntem olan ve kıl köklerinin ısıtılması ile kesin bir çözüm sunan buzlu epilasyon oldukça sık tercih edilmektedir. Bu işlem yapıldıktan sonra herhangi bir tedavi süreci gerektirmez. İyileşme süreci hemen gerçekleşir ve kişi günlük aktivitelerini yerine getirir. Buz lazer epilasyon tedavisi sonrası herhangi bir iyileşme sürecine gerek yoktur.

Bu nedenle, rahat ve kolay bir şekilde yapılarak kişilerin kısa sürede günlük hayatına dönebilmeleri mümkündür. Ayrıca sonuçları ise oldukça kalıcıdır. Seansları önerilen aralıklar ile yapıldığında uzun ömürlü bir devamlılık sağlayacaktır. Bütün seanslar ise tamamlandığında sonuç kalıcı olacaktır.

Buz Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu işlemi yaptıran kişiler, güneş kremi ve epilasyon ile işlem uygulaması olan bütün alanlar kremi ile kapanabilir. Çünkü cilt özellikle koyu renkli tenler için ya da hassas ciltli kişilere göre koyulaşmaya karşı hassastır. Buz lazer epilasyon uygulamasından hemen sonra, bölgenin serin tutulması ve rahatlatılması gerekir. Krem ve buz kompleksi yapılabilir.

Adet döneminden bir ya da iki gün öncesinde epilasyon uygulamasına karşı olarak hassasiyetler artar. Bu nedenle, seanslar bu duruma uygun yapılmalıdır. Hormonal bozukluklar ya da devamlı şekilde kullanılan ilaçlar var ise uzmanların bilgilendirilmesi gerekir. Aynı zamanda bu işlemden sonra ağda ve cımbız gibi tüyleri kökünden almak uygun değildir.