Dermapen

Ana Sayfa Dermapen

Dermapen

Dermapen Nedir?

Dermapen genişlemiş gözenekler, ince çizgi ve kırışıklıklar, ağız bölümünde sigara çizgileri gibi nedenlere bağlı olarak yerine getirilmektedir. Aynı zamanda cildi sıkıştırmak, daha dinç ve canlı görünüm elde edebilmek için de önemli bir işlemdir. Bu yöntem, cilt gençleştirme alanında en popüler yöntemler arasındadır. Cildin üst kısmını epidermise zarar vermeden, tahriş etmeden, soymadan yapılır.

Uygulanma alanları ise el, yüz, boyun gibi yerlerdir. Bütün cilt tiplerine uygun şekilde yapılarak yerine getirilir. İnce yapılı olduğu için görünen alanlarda harika sonuçlar doğurur. Bu nedenle çoğu kişi tarafından son zamanlarda sık tercih edilen bir işlemdir. Ciltteki etkileri yüksek ve aynı zamanda zararsız olarak etkiler gösterir.

Dermapen Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlem öncesinde ciltteki bütün makyaj ve atıklar temizlenir. Daha sonra cilt steril bir hale getirilir. Uygulama yapılacak olan bölgeye saf bir hyaluronik asit yapılır. İşlem yapılacak olan cihazın cilde dik bir şekilde ve ultra ince mikro iğneler yardımı ile yapıldığı söylenebilir. Dermapen uygulaması derinin üstünde mikroskobik kanal açılarak cildin iyileşme sürecini tetiklemektedir.

İşlemin ardından ise yatıştıran bir peptid maske yapılır. 30 ya da 40 dakikalık süreçte devam eden işlemm, cildin sıklığı, elastikiyetini sağlayacak sentezi sağlayarak kan dolaşımını artırır. Aynı zamanda 4 hafta aralıklı olarak hekim tarafından belirlenen oranda seans yapılmaktadır. Bu işlemde hekim kararı da oldukça önemlidir,

Dermapen Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Son günlerde trend bir işlem olan dermapenin sunmuş olduğu sonuçlar oldukça makuldür. Faydaları da bir hayli çoktur. Bunlar arasında cilt sıkılaşması, toparlanma, cildin kendini yenileyici özelliğini ortaya çıkarma, deri olgunlaştırılması, ince kırışıklıkların giderilmesi, derin kırışıklıklarda azalma, cildin tonunun eşit bir hale gelmesi ve açıkta bulunan gözeneklerin sıkışması gibi durumlar bulunmaktadır.

Dermapen tedavisi bu nedenle çok önemli olan bir cilt bakım uygulamasıdır. İnce iğneler yardımı ile rahatsızlık veren bölgeler için uygulanan bir işlemdir. Yaşlanma belirtileri de bu yöntemin sık kullanılmasına neden olur. Ciltteki yavaş yavaş kendini gösteren çizgiler, yöntemin meydana işlevi ile ortadan kaldırılır ya da azaltılır.

Dermapen Kimlere Uygulanabilir?

Bu cilt bakım işlemi, öncelikle bütün cilt tiplerine uygulanabilen bir yöntemdir. Aynı zamanda kırışıklık sorunu yaşayanlar, ciltte sorunlu olan bölgeler, leke sorunu olan kişiler, canlılığını yitirmiş ve mat olan ciltlere sahip olanlar, geniş gözenekli özelliği olan ciltler, dövme sildirme sonucunda meydana gelen yanıklar, saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde kullanım sağlanabilir. Dermapen yöntemi bu gibi sorunların giderilmesi için harika bir yöntemdir. Bu nedenle kişilere büyük yarar sağlar. Herhangi bir zararı yok denecek kadar az orandadır. Yalnızca uygulamanın hemen ardından cilt kızarıklığı meydana gelebilir ya da ciltte yanma hissi uyanabilir. Bu da kısa sürede geçecek bir durum olarak ifade edilebilir.

Dermapen Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu uygulama, ciltte bulunan bazı hasarların ne düzeyde olduğuna bakılarak ya da kırışıklıkların artışından kaynaklı olarak yapılmaktadır. Genel anlamda sıradan bir tedavide 3-6 seansta işlem tamamlanır. Dermapen fiyatları da seansların yüksekliğine göre değişkenlik gösterir. Ayrıca işlemin yapılacak olan yerin verdiği fiyatta önemlidir.

Seans aralarında en az 1 ay zaman bulunur. Aslında genel anlamda 2-4 seansta kırışıklıklar gitse de istenilen sonuç ortaya çıkacaktır. Belirli periyotlar ile uygulanan işlemler, olumlu sonuçlar doğurur. Bu durumda cildin kusurlarının ve sorunlarının kısa sürede giderilmesine yardımcı olur. İşlem genç bir görünümün yanı sıra parlaklık ve canlılık veren bir uygulamadır.

Dermapen İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Bu işlem sonrası kızarıklık ve buna benzer durumlar ortaya çıksa da uygulama sonrası 2-4 saat içinde iyileşme başlar. Bu iyileşme ise saat aralığında tamamlanır. Bazı durumlarda ise 3-4 gün devam etmektedir. Bu aşamada panik yapılmamalıdır. Dikkatli olunması gereken bir nokta enfeksiyon oluşmamasıdır. Dermapen uygulaması en popüler cilt gençleştirme yöntemleri arasındadır.

Ciltteki görünüm ve bu hissin devam etmesine yardımcı olur. İşlem kısa sürede iyileşme kaydeder. Akne izleri, cizgiler, kırışıklıkları azaltmak için etkili bir yöntemdir. İyileşme süreci hızlı olduğu için çoğu kişi tarafından sık tercih edilir. Hızlı bir gençleşme kaydetmek isteyen kişiler için harika bir uygulamadır.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlemi yaptıran kişiler, daha sonrasında cilt reaksiyonları gelişmesi sonucunda bazı hususlara dikkat edilmelidir. Dermapen tedavisi kızarıklık, morarma ve şişlik gibi durumları ortaya çıkarsa da günlük hayata çabucak dönmek mümkündür. İşlemin ardından banyo yapılmamalıdır. 24 saat geçtikten sonra banyo yapılabilir. Çünkü cilt iğne deliklerini kapatması ve banyo suyunun hijyen ve bakteri yönünden kontrollü olunması önemlidir.

Şişlik ve kızarıklık gibi cilt reaksiyonları mikro iğnelemelerin sonucudur. Etkiler genellikle kısa sürede geçse de uzun sürmesi durumunda işlemi yapan uzmana başvurmak gerekir. Bu uygulama, sonrasında yüzü yorucu ve zarar verici hareketlerden kaçınılmalıdır. Belli başlı kurallara uyulduğunda işlemin kalıcılığı uzun süre devam edecektir.