Dudak Dolgusu

Ana Sayfa Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu kozmetik anlamda kişilerin tercih ettiği bir işlemdir. Dudak Dolgusunda Küçük injeksiyonlar ile dudakların daha hacimli ve kıvrımlı görünmesi bu yolla mümkündür. Dudağa uygulanan işlem, kontürlerin belirgin hale gelmesi ve doldurulmasıdır. Bu durumda güzelleşmeye yardımcı olan bir görünümü sunar. Farklı tipte dolgu maddeleri bulunmaktadır.

Dudakta en fazla hyaluronik asit kullanımı sağlanmaktadır. Bu madde, rekombinant DNA teknolojisi ile üretimi sağlanan dolgu maddesidir. Bu şekilde yapılan işlem, diğer malzemelere oranla daha doğal bir görüntü verir. Uygulama öncesinde ise dudaklara anestezik kremler sürülür. Bu sayede herhangi bir acı hissi uyanmaz. İşlemin yapılma süresi ise 15-20 dakika sürebilmektedir. Uygulamanın ardından kişiler günlük hayatına rahatlıkla dönebilir.

dudak dolgusuDudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dudak inceliğinden yakınan kişilerin bu yöntemi sık kullandığı söylenebilir. Nasıl yapılığı ile alakalı da merak edilen noktalar bir hayli çoktur. Bu işlemi yaptırabilmek için ister yapısal ister yaş ilerlemesinden kaynaklı olarak memnun olunmayan dudak görünümü düzeltilebilir. Daha iri daha şekilli bir görünüm isteyenler için yapılan estetik müdahalelerdir.

Son zamanlarda ise bu işlemi yaptırmak isteyenler bir hayli artmıştır. Dudak dolgusu uygulaması cilt için önemli olan hyaluronik asit zamanla ortadan kaybolması nedeniyle oluşan deformelerin doldurulmasıdır. Dudak dolgusu da buna benzer bir işlemdir. Dolgu yapılırken, ciltteki hyaluronik asit seviyesi artırılmaya çalışılır. Cildi ve aynı zamanda kırışıklıkları ortadan kaldırır.

Dudak Dolgusu Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Dudak bölgesini doldurmanın birçok nedeni olabilir. Çoğu kişi son zamanlarda bu durumu estetik anlamda tercih etse de yapısal bozukluklar ve hyaluronik asitin azalımı gibi nedenler ile de yapılabilmektedir. Yaptıran kişilerin psikolojik anlamda kendilerini iyi hissetmeleridir. Aynı zamanda istenilen dudak görünümüne sahip olmak kişilerin sosyal ilişkilerini de olumlu olarak etkiler.

Dolgu işlemi ile yüze daha orantılı bir dudak formu kazandırılır. Çok ince ve dikkat çeken dudaklar, bu işlem ile normalleştirilerek dikkat çekmesi önlenir. Bu durum da kişi de olumlu etkiler uyandırır. Örneğin, aynaya bakarken kişiler kendini daha rahat ve özgüvenli hisseder.

Dolgu Kimlere Uygulanabilir?

Dolgu yaptırmayı düşünenler, bu işlemin kimlere uygun şekilde gerçekleştirileceği konusunda çok sık sorular yöneltmektedir. Doğal olarak ince, kıvrımsız, düz yapılı, asimetrik, yaşlanmaya bağlı olarak hacim ve şekil bozuklukları yaşayan kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Dolgu alt ya da üst dudağa uygulanabilir. Ayrıca dudakların daha şekilli ve aynı zamanda dolgun hale getirilmesi için de tercih edilir. Yaş aralığı ise değişkenlik gösterir.

Son zamanlarda dudak dolguları gençler arasında trend haline gelse de farklı nedenler ile de bu işlem yapılır. Dudakların şekilli olması kişilerin sinirli ve asabi görünmemesi için de çok önemlidir. Çünkü yüzde birçok yer gibi dudaklarda mimiklerin bir parçasıdır.

Dolgu Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Dolgu işlemi, dudak için tercih edildiğinde işlem süreleri genellikle 30 dakikalık süreçte gerçekleşir. Aynı zamanda sonuçları ise hemen görülebilmektedir. Uygulamadan sonra ise dudak bölgesinde yer yer morluklar oluşabilir. Bu durum normaldir ve geçicidir. Yapılan işlem ise acısız ve kolayca yerine getirilir. İşlem tamamlandığında ise 1-2 hafta içinde gerekli kontroller yapılır.

İhtiyaç duyulursa rötuş yapılır. Dudak dolgusu fiyatları da yapılacak kontrollere ve rötuş işlemlerine göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda dolgu yaptırılacak olan yer de fiyat konusunu etkiler. Çok ince olan dudaklarda birkaç seansa bölünerek işlem yerine getirilir. Kısacası seans sayıları kişiden kişiye de değişkenlik gösteren bir durumdur.

Dudak Dolgusu İyileşme Süreci Uzun Sürer Mİ?

Kozmetik ve farklı nedenler için yapılan bu yöntem, dudağın aynı bölümüne uygulanmayan ve çeşitli yerlerine yapılan bir işlemdir. Alt ya da üst kısmına kırmızı bölgeye ya da dudak ile deri birleşimine kontur alana uygulanır. Dudak dolgusu tedavisi farklı teknikler ile yapılmaktadır.

Kısa zamanda dudak hacimlenir. Fakat işlem sonrasında iyileşme süreci de çok sık yöneltilen bir sorudur. İşlem sonrası ortaya ödem ve şişlik çıkabilmektedir. Bu durum 3 gün sürebilir. Genel anlamda ise 2 hafta içinde tamamıyla ortadan kaybolan bir şişliktir. Uzun süre devam eden ve inmeyen şişlikler ise uzmandan bilgi alınarak çözüm bulunabilir.

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzmanlar tarafından yapılan bu işlem, doğru teknikler kullanılarak ve kaliteli malzemeler ile yapılmalıdır. Hacimli ve etkileyici dudaklara kavuşabilmek için uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Dudak dolgusu uygulaması daha sonrasında en az 2 saat kadar bir şey yiyip içmemek, ruj sürmemek, dudağı zorlayan mimiklerden kaçınmak gerekmektedir.

Dudakta işlem sonrası şişlik ve ödem oluşur. Bu nedenle sonraki bir iki gün 30 dakika kadar buz uygulaması yapmak doğru olacaktır. Ödem ve morluk giderici kremler uzman tavsiyeleri ile tercih edilebilir. Dolgunun yapıldığı sırada ise ödemi gideren kremler ile masaj yapmak rahatlatıcı bir işlem olacaktır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları işlemi yapacak doktorun tecrübesi, dolguda kullanılacak olan marka, dudak dolgusunun yapılacağı bölge seçimine göre değişmektedir. Dudak Dolgusu Fiyatları 2020 hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Burun Dolgusu işlemiyle alakalı bilgi almak isterseniz ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.