Glutatyon - Glutatyon Tedavisi

Ana Sayfa Glutatyon – Glutatyon Nedir? – Glutatyon Tedavisi

Glutatyon – Glutatyon Nedir? – Glutatyon Tedavisi

Glutatyon Nedir?

Glutatyon en güçlü antioksidanlardan bir tanesidir. Bu yazımızda Glutatyon Nedir? Glutatyon tedavisi nasıl yapılır gibi sorularınızın cevabını bulabileceksiniz. İnsanın vücudu bir bütün olarak çalışmaktadır. Bu neden yüzünden bedende herhangi bir hormonun ya da organın eksikliği pek çok sağlık sorunu yaşanmasına yol açmaktadır. Eksikliği neticesinde farklı sıkıntılar yaşanmasına yol açan antioksidanlardan biridir. Bilindiği üzere günümüzde insanların yaşamları doğallıktan uzak bir şekilde gerçekleşmektedir. Üstelik bu durum sadece şehir yaşamı ile de alakalı değildir. Çünkü her ne kadar organik olduğu iddia edilmesine karşın tüketilen besinlerin büyük bir kısmında hormon kullanılmaktadır. Kullanımda olan hormonların insanların sağlığı ile olumsuz tepkimelere girmesi neticesinde ise özellikle kanser hastalıklarında sayı maksimumlara ulaşmıştır. Kanser gibi önemli hastalıkların ortaya çıkmaması için genetik faktörler bir yana bırakılırsa insanların sağlıklarına maksimum derecede dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu antioksidan mitokondrinin sağlıklı olacak şekilde çalışmasını sağlamaktadır. İnsan vücudunda sağlığı bozulmuş olan mitokondri ise doğrudan kanser nedenlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

glutatyonNe İşe Yarar?

Beden sağlığının korunmasında insan vücudundaki her parçanın önemli bir rolü bulunmaktadır. Glutatyon da bu bağlamda sadece mitokondri sistemlerinin güncel bir şekilde çalışmasında etkili değildir. Bahsedilen içerik sayesinde insanların kas yapılarında da iyileşme olduğu gözlemlenmiştir. Çeşitli besinlerden ya da tedavi şeklinde alınan bu antioksidan sayesinde kas ağrılarında bir azalma yaşanması muhtemeldir. Glutatyon ne işe yarar için yaşlanmayı geciktirici olan etkilerinden söz edilmesi de mümkündür. Bunun yanı sıra insanların rahatsızlanmalarında ya da geçirilen bir hastalığın derecelerinin ne boyutta olduğunda bağışıklık sisteminin önemli bir rolü bulunmaktadır. Glutatyon takviyesi doğru ve yeterli bir şekilde alınması halinde bedendeki bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı olan direncinin de büyük oranda arttığının altı çizilmektedir. Peki, hangi besinlerde bağışıklık sistemini güçlendirecek olan glutatyon bulunmaktadır?

Hangi Besinlerde Var?

Glutatyon üretiminde etkili olan organ karaciğerdir. Bu neden yüzünden karaciğerin saplıklı olması demek glutatyon üretiminin armasında etkin olan madde başlıklarından biridir. Fakat bazı bireyler sağlıksız şekilde beslendikleri için karaciğerleri yeteri kadar antioksidan üretimi gerçekleştirememektedir. Üretimlerin yetersiz olması halinde ise medikal desteklerle üretim artırılmaya çalışılmaktadır. Bunun yanı sıra sağlıklı yaşam için doğal yöntemlerle kandaki oranının artırılması da mümkündür. Uzmanlar bu alanda özelikle kükürt bakımından zengin olarak kabul gören besinlerin tüketilmesini önermektedir. Sarımsak ve soğan ise kükürt bakımından zengin olan besinler listesinin ilk sırasındadır. Glutatyon olan besinler listesindeki diğer alternatifler yine ülkemizde tüketimi son yıllarda artan brokoli, radika ve su teresinden oluşmaktadır. Mercimek, lahana, karnabahar, kuşkonmaz gibi besinlerin düzenli şekilde tüketilmesi halinde de glutatyon oranlarının artırıldığı bilinmektedir. Ancak bu besinlerin tüketim oranlarında çok abartıya kaçmamak da önemidir.

Glutatyon Tableti

Piyasada insanların bağışıklık sistemini güçlendiren pek çok takviye bulunması mümkündür. Glutatyon tableti de bu aşamada işlevselliğini devam ettiren takviyelerden biri olarak kabul edilmektedir. Özellikle son yıllarda kanserin yanı sıra salgın hastalıklarda görülen bu artış online sistemlerden veyahut eczanelerden temin edilebilen tablet taleplerinin artmasını sağlamıştır. Tablet konusunda pek çok farklı markanın ürünlerinin temin edilmesi de mümkündür. Bu alanda dikkat edilmesi istenen şey ürünlerin içerikleridir. Çünkü ne yazık ki bazı ürünlerde istenmeyen içeriklerin bulunduğu bilinmektedir. Takviyeden önce bir uzmana danışılması da önemi konu başlıklarındandır. Çünkü uzmanlar genellikle yapılacak olan bir test neticesinde vücudun bağışıklık sistemini etkileyen ya da destekleyen ek medikallerin kullanımını uygun bulmaktadır. Üstelik bu sayede kullanımlar neticesinde meydana gelebilecek olumsuzlukların da önüne geçilmiş olmaktadır.

Glutatyon Tedavisi

Hekimlerin tedavi konusunda hastalara farklı önerilerde bulundukları bilinmektedir. Önerilerde hastaların ihtiyaçlarından sağlık durumlarına kadar pek çok alternatif gündeme gelmektedir. En doğru kararlar hekimler tarafından öneri olarak sunulmaktadır. Bireylerin de onaylarının ardından tedaviye başlanmaktadır. Tedavi kapsamında bir üst başlıkta da belirtilen tabletler ilk tercihlerden biridir. Ancak tercihler tabletlerle sınırlı değildir. Özellikle son yıllarda gelişen tıp teknolojileri tedavide en hızlı yanıt verici olan sistemlerin gündeme gelmesini sağlamıştır. Bu bağlamda ise tedavinin damardan verilenleri uygulanmaya başlamıştır. Glutatyon tedavisi nedir alternatiflerine geçmeden önce hekimlerin özellikle beslenme destekli hareketleri özendirmeye çalıştıkları da bilinenlerden biridir. Çünkü glutatyon bulunduran besinler ülkemizde rahat bir şekilde bulunabilmektedir. Üstelik insanlar glutatyon bulunan besinleri ana öğünlerine eklediklerinde otomatik olarak dengeli beslenme adına bir şeyler de kazanmış olmaktadır. Bu sayede sadede vücudun bağışıklık sistemi güçlenmeyecek aynı zamanda daha kaliteli bir yaşam da elde edilmiş olacaktır.

glutatyon tedavisiDamardan Glutatyon Tedavisi

Damardan glutatyon tedavisi özel sağlık merkezlerinden temin edebilecek olan içeriklerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu tedavi için uzman önerilerinden sonra bir hazırlık süreci yaşanmaktadır. Dışarıdan alım olarak da bilinen damardan tedavide bir serum oluşturulmaktadır. Serumun içerisinde yer alan bileşimlerin tozları yurtdışından toz şekilde ithal edilmektedir. Tedavi kararının alınmasından sonra ise ithal edilen tozun serum haline getirilme aşamasına gelinmektedir. Karışım hazır hale geldiğinde bireylere damar yolu açılarak takviye başlamaktadır. Serumun bitmesi ortalama olarak on beş ila yirmi dakika sürebilmektedir. Glutatyon tedavi yöntemlerinden olan damardan alımın tekrar süresi için ise genellikle bir hafta verilmektedir. Fakat bazı durumlarda on iki seansa kadar çıkabilen takviyelerde haftada iki alım yöntemi de uygulanabilmektedir. Bu sayede bireylerin durumlarına görene en etkili ve en faydalı sonuçlara erişim sağlanması hedeflenmektedir.

Glutatyon Kullananlar

İnternet sistemlerinin gelişmesinden sonra bireylerin glutatyon kullananlar tarafından yapılan yorumlara anında erişim sağlamaları mümkün hale gelmiştir. Bu sayede tedavi olmayı düşünenlerin ya da terapi satın alacak olanların, daha öncesinde deneyim elde etmiş olan insanların tecrübelerini bireysel olarak okumaları sağlanmaktadır. Peki, nedir bu terapinin insan hayatında sağladığı değişimler? Öncelikle en başından beri altı çizilen bağışıklık sisteminin güçlenmesi tedavinin ilk yararlarından biri olarak kabul görmektedir. Üstelik tedavi sayesinde ana bir hastalık tedavi sürecinde olanların iyileşmelerinde takviye etmen sağlamaları da mümkün olmuştur. Bunun yanı sıra glutatyon faydalarından olan yaşlanmayı geciktirme de kendini göstermektedir. Özellikle kadınların büyük bir bölümünün bu artıdan bir hayli memnun kaldıkları da bilinmektedir. Sedef hastalığı gibi günlük yaşamı olumsuz olarak etkileyen hastalıklara sahip olanların da tedavisi ile birlikte yaşam şartlarının daha iyiye gittiğini söylemek mümkündür.

Glutatyon Eksikliği

Glutatyon eksikliği hemen herkeste görülebilen problemlerden biridir. Öncelikle insan vücudunda yer alan organların çalışma performansları yaş ile ters orantılıdır. Bu neden yüzünden gençlik yıllarında herhangi bir sıkıntısı yaşayamayanlar bile ilerleyen yaşlarda glutatyon eksikliği yaşayabilmektedir. Çünkü karaciğer hormon üretiminde zaman içerisinde etkin şekilde çalışamamaktadır. Bu da otomatikolarak bağışıklık sisteminin güçsüz kalmasına yol açmaktadır. Ayrıca vücutta yer alan diğer organların çalışma performansının azalması da glutatyon eksikliği nedir kapsamında incelenmektedir. Glutatyon eksikliği tespit edilen bireylerin bedenleri serbest radikallere karşı güçlü bir korunma da elde edememektedir. Bu nedenlere bağlı olarak uzmanlar hızlı bir tedavi sürecine başlamaktadır. Tedavilerin uygun şekilde yapılması neticesinde oldukça iyi sonuçlar alındığı bilinmektedir.