H100 Aşısı

Ana Sayfa H100 Aşısı

H100 Aşısı

H100 Aşısı Nedir?

H100 gençlik aşısı, en yeni medikal estetik alanında bulunan cilt gençleştirme kokteyli ve tedavi yöntemidir. Bileşenlerinde ise hyalüronik asit, aminoasit, mineraller, vitaminler, mannitol, antioksidan bulunan kokteyl, başarılı sonuçlar doğurarak diğer cilt uygulama ve yenileme işlemlerinden farkını ortaya koyar. Bu uygulama, halk arasında gençlik aşısı olarak bilinmektedir.

Cildin nemini kaybetmesi ile birlikte nem tutma özelliğini artırarak gençlik aşısı uygulaması yapılır. Deformasyona uğrama, kırışıklık, sarkma gibi problemlerde bu yöntem ile ortadan kaldırılabilir. H100 aşısı uygulaması, tedavi ve aynı zamanda gençleştirme amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Aşının uygulama şekli ise işlem yapılacak olan bölgeye anestezi kremi sürülerek yapılır. Gençlik aşısı; cildin ihtiyacı olan sentezlemeyi doğrudan yapan bir yöntemdir.

H100 Gençlik Aşısı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Gençleşme amacıyla yapılma işlemi yapılmadan önce cilt temizlenir. Daha sonra ise anestezi kremler aşı yapılacak olan bölgeye sürülür. Aşının uygulaması çok küçük boyutta iğneler kullanılarak yapılır. Bu nedenle herhangi bir acı hissi uyanmaz. Ağrı ya da acı hissedilmediği için ise bu işlemi yaptıran kişiler oldukça rahat bir şekilde uygulamayı yaptırır.

Son zamanlarda dermatoloji alanında gençlik serumu olarak adlandırılan H100 aşısı, içinde çok zengin bileşenleri olduğu için uygulama sıklığı yüksek olan bir aşıdır. Uygulama seans şeklinde yapılır. Aynı zamanda kırışıklıklara göre seans sayıları değişiklik gösterir. H100 gençlik aşısı uygulaması minik minik enjeksiyonlar ile uygulanır. Bu iğneler cilde uygun çapta olacak şekilde uygulanır.

H100 Gençlik Aşısı Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bu gençlik aşısının birçok faydası olan bir işlemdir. İçermiş olduğu temel amino asit ve aynı zamanda vitamin takviyesi ile cildin ihtiyacı olan nemi kişilere verir. Bununla birlikte ise cildin canlanması ve aynı zamanda cilt kalitesinin artırılmasında büyük rol oynar. Ciltte oluşan elastikiyet kayıpları, sarkmalar, deformeler bu uygulama ile giderilir.

Kolojen sentezinin tekrar başlamasına yardımcı olur. Böylelikle cildin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. H100 gençlik aşısı yapılırken, cildin yaşlanma süreci uzar ve daha genç bir görünüm elde edilir. Bu nedenle sık tercih edilen ve birçok avantajı olan bir uygulamadır.

H100 Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençleşmek için uygulanan bu tedavi isteğe bağlı olarak uygulanan bir işlemdir. Bu işlem yapılırken, yaş aralığı 20 yaş üstü olan erkek ve bayanlardır. Bütün cilt tiplerine uygulanır. Aynı zamanda gençlik aşısı ağır cilt rahatsızlıkları nedeniyle tahribat gören ciltlere de uygulanabilmektedir. İçinde bulunan hyalüronik asit, vücuttaki önemli bir yapı taşı olmasından dolayı, herhangi bir komplikasyon ya da reaksiyona neden olmaz. Genellikle H100 gençlik aşısı tedavisi yöntemi, cildin yaşlanmaya bağlı sarkması, kırışması, sigara kullanımından dolayı zarar gören ciltler, güneş zararları ile oluşan cilt yıpranmaları ve lekelerine uygulanmaktadır.

H100 Gençlik Aşısı Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Aşının uygulaması yapılırken, öncelikle cildin kolajenlerini artırmaya yönelik yapılan tedavi çeşididir. Bu uygulama kişilerin durumu göz önüne alınarak yapılır. İnsan cildinde kolajen yapısının yükseltilmesi için yapılan bu uygulama, kişiye göre seans değişiklikleri uygulanan bir yöntemdir.

Cildin mevcut yapısı, yıpranmalar, deformeler ve ciltteki hastalıklar göz önüne alınarak H100 gençlik aşısı uygulaması seans değişkenliklerine göre uygulanır. Kişilerin cilt durumu değerlendirildikten sonra kolajen aşısı tek ya da birkaç seans şeklinde yapılır. Parlaklık, cildi yapılandırma, deformeleri giderme, gençleştirme işlemleri çıkan sonuçlar arasındadır. Aynı zamanda bu uygulamanın yan etkileri bulunmamaktadır. Alerjik reaksiyonlara neden olacak bir nükleik asit ve protein bulunmadığından dolayı güvenilir ve sağlıklı bir işlemdir.

H100 Gençlik Aşısı İyileşme Süreci Uzun Sürer mi?

Aşı işlemi yapıldıktan sonra yan etki bulunmaz. Aynı zamanda bu aşı anında geçici ve anlık olarak beliren kızarıklık ya da şişlik, hassasiyet ve morluk oluşturabilir. Yan etkileri bu şekilde oluşsa da kısa zamanda geçmektedir. İyileşme süreci ileri yaşlarda olan kişilere damarlar zayıfladığı için çok çabuk morluklar oluşabilmektedir.

Morluklar kapanmayacak kadar aşırı olmamaktadır. H100 gençlik aşısı fiyatları da aşının seans sayısına bağlıdır. Ayrıca medikal estetik alanına giren bu uygulama nerede ve kime yaptırıldığı da fiyatı etkileyen bir durumdur. Ne şekilde olursa olsun harika sonuçlar doğuran bir uygulamadır.

H100 Gençlik Aşısı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu yöntemi yaptıran kişiler, yapıldıktan sonra dikkatli olunması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlar ise; H100 aşısı gerçekleştirildikten sonra aşırı sıcaktan kaçınılmalıdır. Aynı zamanda sauna, hamam kullanımından da kaçınılmalıdır. Direk güneşe maruz kalınmamalı, güneşten korunmak için kremler kullanılabilir.

Uygulama yapılan bölgeye sert masaj yapılmamalıdır. Hafif bir şekilde masaj uygulaması yapılabilir. Yüzüstü yatmak, en doğru yatış şekli olarak ifade edilir. Bu işlemden sonra bol su içilmelidir. İçki ve sigara kullanımı var ise bu maddelerden uzak durulmalıdır. Başlıca dikkat edilmesi gereken noktalar bu şekilde sıralanabilir. Ayrıca uygulamayı yaptıran kişiler, H100 gençlik aşısı fiyatları cilt yapılarına göre seanslara göre değişkenlik gösterir.