Hydrafacial

Ana Sayfa Hydrafacial

Hydrafacial

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial olarak bilinen uygulama, Dünya’da cilt yenileme, akne, leke tedavilerinde kullanılan bir yöntemdir. Aynı zamanda mükemmel sonuçlar doğuran yeni bir teknoloji yöntemidir. Cilt bakım sistemi olarak edge tarafından üretimi sağlanmıştır. Dünya üzerinde ise FDA onaylı tek düzenli cilt bakım cihazlarıdır. 2015 yılında en iyi cilt yenileme tedavi teknolojisi seçilen bir uygulamadır.

Diğer yöntemlerden farklı olarak bu işlem, oldukça güvenli ve hızlı bir cilt yenileme işlemidir. Üstün vortex teknolojisi ile cilde hasar oluşturmadan cildin iyileşmesini sağlayan cilt yenileme hizmetleri arasındadır. Oldukça etkili ve cilde yararı olan bir uygulamadır. Cildi derinden temizler ve aynı zamanda etkisini uzun süre devam ettiren bir yöntemdir.

Hydrafacial Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu uygulama, cilt vakum sistemi olarak derin bir temizleme işlemi yapılarak yerine getirilir. Daha sonra sıvı-dermabrazyon; sıvı ve vakum kullanımı ile peeling işlemi normal prosedürler ile uygulanır. Hydrafacial uygulaması yapılışı ile akne, leke, izler, gözenekli ciltlerde, tahriş etmeden cildin üst tabakasında mikrodermabrazyon sağlamaktadır.

Daha sonra ise serum uygulaması, leke, sivilce ya da kırışıklıklar ile ciltteki sorunlara göre özel serumlar yapılır. Kuru cilt ve ince kırışıklıklar ile hyalüronik asit içeriği ile siyah ve beyaz noktalar giderilir. Genişlemiş gözenekler ve aşırı yağ barındıran T bölgelerinde dengeleyici serum özelliği sağlar. Aynı zamanda nemlendirme özelliği de bulunmaktadır. Bu içerikler cilde homojen şekilde uygulanır.

Hydrafacial Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bu işlem, cilt lekeleri, ton eşitsizlikleri, sivilceler, estetik ve cilt sağlığında sık yaşanan sorunları gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Bütün cilt tiplerine uygulanan hydrafacial sistem, cilt problemlerinin çoğunu tek bir işlem ile çözüm sunarak genç ve aydınlık bir cilt görünümü sağlar. Hydrafacial tedavisi faydaları, sağlıklı bir cilt ve aynı zamanda güzel ve daha bakımlı görünüm sunmasıdır.

Günlük yaşamın koşuşturması içinde çoğu cilt sağlığını yitirir. Bu nedenle oluşan yıpranmalar ve cilt lekelerine oldukça yararı olan bir yöntemdir. UV ışınlarının oluşturduğu cilt lekeleri ve deformasyonlarına karşı oldukça etkilidir. Vakumlama sistemi ile oldukça güzel bir cilt elde edilecektir.

Hydrafacial Kimlere Uygulanmalıdır?

Bu yöntem, cilt temizleme ve yenileme gibi antioksidan koruma olarak kullanılmaktadır. Akne tedavisi işlemi ile kombine edilen bir sistemdir. Uygulanma işleminin kimlere yapıldığı ile alakalı olarak şunlar belirtilebilir: tıkalı ve genişlemiş gözeneği bulunan kişilerde, siyah nokta sorunları, kırışıklıklar, yüzeysel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri, akne tedavilerinde kullanılır. Hydrafacial tedavisi çoğunlukla orta yaş ve üstü kişilerde elastikiyet kayıpları nedeniyle uygulanmaktadır. Gençlerde ise sivilce ve yağlanma sorunlarına karşı serumlar ve led ışınlar kullanılmaktadır. Herhangi bir yan etkisi olmayan bir yöntemdir. Bu nedenle her yaş aralığına kolaylıkla uygulanabilecek bir işlemdir. Yapılacak olan kişilerde bu durumların olması sonucunda rahatlıkla tercih edilebilir.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Cilt sorunlarına karşı yapılan bu işlem, belli başlı seanslara göre uygulanmaktadır. Öncelikle haftalık olarak 1, 4 ve 6 seans şeklinde bir kür ideal bir periyottur. Sonucun ise korunması için aylık olarak tek bir seans yapılması önerilmektedir. Ayrıca Hydrafacial fiyatları da yapılacak olan seansa göre değişkenlik gösterir.

Bunun yanı sıra ciltteki problemlerin çokluğu da fiyatları etkiler. Yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere elastikiyet ve nemini yitiren ciltlerde güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir. Nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı kombine bir medikal bakım işlemi olarak oldukça etkili bir yöntemdir. Güvenilir ve acısız olması nedeniyle oldukça sık kullanılmaktadır.

Hydrafacial İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Bu işlem, uygulandıktan sonra iyileşme sürecinin ne kadar olacağı oldukça fazla sorulmaktadır. Ağrı ve acı tam anlamıyla hissedilmemektedir. Hastalarda genellikle serin bir fırçanın yüzde gezinmesi gibi bir his uyanır. Uygulama sonrası makyaj yapıp günlük aktiviteler sürdürülebilir.

Yani Hydrafacial uygulaması iyileşme süreci gerektirmeyen bir işlemdir. Aynı zamanda canlı ve parlak bir cilt elde edilir. Tüm cilt tiplerine uygulanması da avantajları arasında yerini alır. Bu işlemden sonra herhangi bir özel bakım gerekmez. Yalnızca 30-45 dakika sürmektedir. Ağrı hissi vermemesi bir diğer avantajı arasında yerini alır. Hafif bir yanma hissi olsa da ağrı ve acı olarak tabir edilmeyen bir histir.

Hydrafacial Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Son zamanlarda popüler bir uygulama olan Hydrafacial, yaptırmayı düşünenler için sonrasında nasıl davranılması gerektiği merak konusudur. Çoğu estetik uygulama, ardından yapılacak önemli noktalar vardır. Cilt parlaklığı ve yenilenmesi için yapılan bu işlem, sonrasında herhangi bir bakım yapılması gerekmez.

Günlük hayata hemen geri dönülebilir. Hatta makyaj bile yapılabilir. Uygulama sonrasında birkaç gün güneş koruyucu kullanılması uygun olacaktır. Sürekliliğin sağlanması için ise doktorun önerdiği prosedürler tamamlanmalıdır. Sonrasında ise 2 ayda bir devamlılık sağlanması için seanslar önerilir. Cildi korumak ve tahriş edici durumlardan da kaçınmak doğru olacaktır. Böylelikle işlemin daha yararlı olması sağlanacaktır ve yöntem cilde daha fazla etki edecektir.