İple Yüz Askılama

Ana Sayfa İple Yüz Askılama

İple Yüz Askılama

İple Yüz Askılama Nedir?

İple yüz askılama olarak bilinen yöntem, Ultra V lift kılçıklı ya da düz ameliyat iplikleri ile kanül yardımı ile sarkmış olan bölgelere yerleştirilmesi sağlanarak, yüzde germe tekniği uygulamasıdır. Bu işlem, genellikle elastikiyetini kaybetmiş olan bölgelere uygulanır. Cildi eski haline getirmek ve alerji yapmayacak PDO ameliyat iplikleri kullanımı sağlanır.

Cildin altına yerleştirilen ipler zaman içinde erir ve buradaki dokunun yara iyileşme özelliğini ortaya çıkarır. İplerin, dokulardaki uyarmaları ve yarattığı doku desteği ile askılama sonuç verir. Hem cilt yapısı düzelir hem de dokuda elevasyon yani yükselme oluşur. PDO olarak adlandırılan iplikler, kas ve tendonları gevşetirken, yeni kolajen, elastin ve aynı zamanda hyaluronik asit sentezini stimüle yapar.

İple Yüz Askılama Uygulaması Nasıl Yapılır?

Öncelikle, lokal anestezi yapılarak yerine getirilen bir yöntem olarak ifade edilebilir. Yapılacak olan yere lokal anestezi ile temizlenen cilde krem sürülür. Bu durum kişinin acı hissetmemesi için yapılır. İple yüz askılama uygulaması doktor tarafından çizilerek belirtilen yerlere germe işlemi yapılacak olan alana ince uçlu iğneler ile kanüller yerleştirilir.

Polidoksanon cerrahi bir ip türü olarak ifade edilebilir. Cilde çapraz olacak bir şekilde yerleştirilir. Çapraz yerleştirme sayesinde ise ip dokulara daha sıkı bir şekilde tutunur. Böylece germe işlemi sonrası cilt istenilen görüntüye kavuşur. Bu iplere vücut olumlu bir yaklaşım sergiler.

İple Yüz Askılama Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Ameliyat işlemi olmadan yüz askılama işlemi tüm yüz bölgesine uygulanabilmektedir. Bu kısımdaki yüz gerilmesine, kırışıkların açılmasına, sarkma ve kırışıklıkların asılmasına yardımcı olur. İple yüz askılama tedavisi V lift etkisi yaratarak çene hattını ve yüz bölümlerini belirginleştirir. Göz çevresi ve elmacıkları netleştirerek, sıkı bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Bu da kişilerin kendini daha zinde ve özgüvenli hissetmesine olanak sağlar.

Uygulamanın bazı aşamaları bulunmaktadır. Bu aşamalara göre işlem gerçekleştirilir. İpler, sinir-kas sistemine ait hastalığı bulunan kişiler için sakıncalı olabilir. Aynı zamanda son 1 yıl içinde yüz felci geçirmiş olan kişiler için de önerilmemektedir. Gebe ve emziren annelere de önerilmeyen bir uygulamadır.

İple Yüz Askılama Kimlere Uygulanabilir?

Askılama yöntemini tercih eden kişiler, yaş ilerlemesi olan ve kırışıklıklarından kurtulmak isteyen kişilerdir. Bu işlemler, gebelik ve emzirme durumu olmayanlar için uygulanabilen bir yöntemdir. İple yüz askılama işlemi aynı zamanda ilaç kullanımı olmayan, yoğun ve derin sarkma, kırışıklık problemi bulunmayan erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir.

Kalıcı olmayan bir uygulamadır. İşlem, deri altına yerleştirilen ipler ile gerçekleştirilir. Deri altındaki ipler zamanla erir ve yüz askılama şeklinde kalır. Bu işlem, ikinci kez yaptırılabilecek bir işlemdir. Ancak cilt eski haline döndüğünde yapılması uygundur. İşlemi yaptırmak için sorunu olmayan kişiler tarafından gönül rahatlığı ile yaptırılabilir.

İple Yüz Askılama Kaç Seans Uygulanmalıdır?

İple uygulanan askılama işlemi, yapılırken, lokal anestezi uygulaması ile yerine getirilir. Aynı zamanda tek bir seans değişkenliği olmayan bir uygulamadır. Düz ipler, kılçıklı ipler, konili ipler, tırnaklı ipler ile çeşitli şekillerde yerine getirilir. İple yüz askılama fiyatları ise bu çeşitlerin uygulanışına göre değişkenlik gösterir ve lift tedavisi için tasarlanan ipler, farklı şekillerde seçilebilmektedir.

İşlem yapıldıktan sonra gerekli kontroller doktor tarafından yapılmaktadır. Bu uygulama için kullanılacak ip türleri, ciltteki problemlerin derecesine göre gerdirme yapılacak orana göre belirlenmelidir. Buna ise ek olarak her çeşitte ipi farklı derece ve yüz noktalarına uygulayabilmek de mümkündür. Bazen tüm ip türlerine ihtiyaç duyulur.

İple Yüz Askılama İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Hastalar, iple askılama yöntemini uygulattıktan sonra hemen normal hayatına dönebilir. İğne yerlerinde hafif şişlikler ve morarmalar olsa da geçici bir durumdur. Bu durumlarda yüze buz uygulaması yapılabilir. İple yüz askılama yöntemi sonrasında hastaların yüzünü aşırı yorucu ve hareket ettirici durumlardan kaçınmaları önerilir.

5 günlük bir süreçte antibiyotik tedavisi uygulanmaktadır. İyileşme süreci hızlı olsa da dikkat edilmesi gereken noktalar oldukça fazladır. Yüzü zorlayıcı ve hasar verici işlemlerden kaçınılmalıdır. Dikkat edilirse, askılama yönteminin etkisi daha fazla görülecektir. Yapılan yerin kaliteli olması ve malzemelerin de iyi seçilerek yapılması önemli olan konular arasındadır.

İple Yüz Askılama Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uygulama ardından günlük aktivitelere dönülebilir. Fakat yüz yıkanması 1 günlük süre ile yapılması gerekir. Yani 1 gün sonra yüz yıkanabilir. İlk 7-10 gün içinde ağzın çok geniş açılmasından kaçınılmalıdır. İple yüz askılama tedavisi yaptıran kişilerin 5 gün boyunca ağır egzersizlerden uzak durması gerekir. Aynı zamanda ani sıcaklık artışı olan ortamlarda yüzü bu aşamada yıpratabilir.

Örneğin, sauna, solarium, buhar banyosu, hamam gibi yerler işlem sonrasında sakıncalıdır. İşlem ardından 3 haftalık süreçte masaj ve maske gibi uygulamalar yapılmamalıdır. 3 haftadan sonraki süreçlerde bu işlemler yapılabilir. Yüze baskı yapacak durumlardan da kaçınılmalıdır. Bu konu da oldukça önemli olan konular arasındadır.