Karbon Peeling

Ana Sayfa Karbon Peeling

Karbon Peeling

Karbon Peeling Nedir?

Bu uygulama,cildin gençleşmesine yardımcı olmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Aynı zamanda ciltte görülen sivilceler, lekeler, cilt deformasyonları gibi sorunlarında ortadan kaldırılması için uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında ise cilt daha parlak bir görünüme sahip olur.

İşlemin ardından açık renkli olan tüyler de yok olmaktadır. Karbon peeling işlemi lazer ile yapılan bir yöntemdir. İşlem yapılırken, lazer karbon solüsyonu ile birlikte yerine getirilir. Öncesinde ise lazerin renk konusunda daha aktif olabilmesi için karbon solüsyon cilde sürülür. 15-20 dakika bekletildikten sonra cilt solüsyonu emer. İşlem, ciltteki renk artışını sağlar. Daha sonra cilt gözeneklerindeki renk maddeleri ile lazer uygulamaları etkisi daha da fazla görülmektedir.

karbon peelingKarbon Peeling Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama süresi ortalama olarak 15-20 dakika arasında sürer. Karbonun sonrasında yapılacak olan lazer işlemi ise 5-10 dakika aralığında tamamlanır. Bu işlemin, uygulama aralıkları bulunmaktadır. Genel anlamda 1 ya da 3 hafta gibi aralıklar ile yerine getirilir.

İşlem sıklığını ise yapacak olan uzman belirlemektedir. Karbon peeling uygulaması periyotları cildin durumuna göre değişkenlik gösterir. 4 ya da 5 seans olarak uygulamalar yapılır. Lazer işlemi ise yaklaşık 10 seansa kadar çıkabilmektedir. Bu yöntem yapılırken, kişi herhangi bir acı hissetmez. Yalnızca kişinin cildinde hafif derecede batma oluşabilir. Ciltteki değişiklikler ise hemen sonrasında fark edilecek kadar etkilidir. Bu durum ise uygulamanın en büyük avantajları arasındadır.

Karbon Peeling Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

İşlem uygulamasının faydaları oldukça çoktur. İlk aşaması temiz cilt üzerine karbon sıvı ile kaplanarak yerine getirilir. Daha sonra ise kişinin ten rengi faktörü göz önünde bulundurularak işlem yapılır. Sonrasında ise ciltte soyulma oluşmadan doku yenilenir.

Yağ ve nem dengesi düzenlenir ve aynı zamanda cilt lekeleri tedavisinde de en etkili yöntemler arasındadır. Karbon peeling tedavisi cilde renk tonunda denge ve aynı zamanda parlaklık sağlar. Diğer cilt tedavi işlemleri PRP, mezoterapi gibi işlemlerin etkilerini de arttırmaya yardımcı olur. Yaz aylarında yapılması önerilmeyen bir işlemdir. Bu tedavi, cihazlarda bulunan soğutma sistemi ile ağrı ya da acı hissine neden olmaz.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Sivilce ve leke tedavisinde çok sık kullanılan bir yöntemdir. Leke tedavisi, leke üstüne gözeneğin geniş alanlara ve bu alanların sonrasında parlak ve canlı görünmesi için uygulanır. Cildin gençleşmesi, gözenek genişliği, cilt matlıkları, lekeler, sarkmalar, kırışıklıklar nedeniyle oluşan durumlarda yapılan bir işlemdir. Bu tip şikayeti olan kişiler gönül rahatlığı ile bu yöntemden faydalanabilirler. Uygulama sonrasında hemen etkisini gösterecektir. Karbon peeling yöntemi, sivilce oluşumlarına da olumlu etkileri olan bir işlemdir. Bu nedenle, akne sorunu olan kişiler oldukça sık tercih etmektedirler. Hızlı ve kolay bir uygulama yöntemi ile yerine getirildiği için kişileri zorlamaz.

Karbon Peeling Kaç Seans Uygulanır?

Bu tedavi yöntemi yapılırken, uygulama aralıkları uzman tarafından belirlenir. Belirleme işlemi ise kişilerdeki cilt durumu göz önüne alınarak yapılır. Belli periyotlar ile cildin durumuna göre 4 ya da 5 seans şeklinde yerine getirilir. Yine de seans aralıkları cilt yapısına ve durumuna göre değişkenlik gösterir.

Çok sorunlu olan ciltler oldukça oyalayıcı olabilmektedir. Bu nedenle seans artırılabilir. Karbon peeling fiyatları ise seans fazlalığına göre değişkenlik göstermektedir. Lazer uygulama olarak yapılacak işlemler ise genellikle 10 seansa kadar fazlalaşabilmektedir. İşlemlerin ardından ise ciltte görülen olumlu etkiler hemen dikkat çekmektedir. Bu nedenle, cilt tedavisi için oldukça etkili bir yöntemdir.

Karbon Peeling İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Uygulama yaptırıldıktan sonra iyileşme süreci oldukça merak edilen bir konudur. İşlemin ardından uygulama alanına tutulan soğuk hava ve peeling rahat bir şekilde sağlanır. Anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Birçok avantajı olan bu uygulama iyileşme süreci olarak herhangi bir bekleme süresi gerektirmez.

Hastalar, işlemden sonra sosyal aktivitelerine rahatlıkla dönebilir. Karbon peeling uygulaması avantajları olarak tüm cilt tiplerine uygulanması ve hızlı ve rahat bir şekilde hastalara yapılmasıdır. Zahmetsiz olduğu için son zamanlarda oldukça dikkat çeken bir yöntemdir. Seans aralıkları ise sık yaptıracak kişiler için 2 hafta olarak düzenlenmektedir. Bu periyotlar da gönül rahatlığı ile peeling uygulaması yaptırılabilir.

Karbon Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İşlem yapıldıktan sonra ciltte belirgin bir soyulma meydana gelmemektedir. Yüzde ise hafif bir pembelik oluşur. Bu durum ise bir ya da iki saat içinde geriler. İşlemin ardından iş ya da sosyal hayata rahatlıkla dönülebilir. Karbon peeling uygulamasının ardından aynı gün sıcak banyo yapılmamalıdır.

Güneşten koruyucu olarak kremler de muhakkak tercih edilmelidir. Sıcak banyo yerine ılık duş alınmalı ve cilde rahatsızlık verecek uygulamalardan kaçınmalıdır. Bu uygulama diğer yöntemler ile birlikte de kullanılabilmektedir. Böylelikle etkisini daha da artıracaktır. Karbon peeling fiyatları seans değişkenlikleri ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda yaptırılacak yer ve uzmanda fiyatta etkendir.