Kolajen Askı - Kolajen İp Askılama

Ana Sayfa Kolajen Askı – Kolejen İp Askılama

Kolajen Askı – Kolejen İp Askılama

Kolajen askı hakkında tüm bilmeniz gerekenleri bu yazımızda belirttik. Popüler ip askılama yöntemlerinden bir tanesi olan kolajen ip askılama hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kolajen Nedir?

Son zamanlarda oldukça fazla duymaya başladığımız Kolajen aslında bir protein çeşididir. Vücudumuzda oldukça fazla bulunan bir protein olan Kolajen, bağ dokusunun en önemli bileşenleri arasında yer almaktadır ve vücudun yapısını koruyan maddelerden bir tanesidir.

Kolajen, insanlarda genç yaşlarda daha fazla üretilirken ilerleyen yaşlarda üretilmesi yavaşlamaktadır. Yaşla beraber, sağlıksız beslenme, alkol ve sigara kullanımı da kolajen üretimini azaltan faktörler arasında yer almaktadır. Bu nedenle dışarıdan kolajen takviyesi almak faydalı olabilmektedir.

kolajen askı
kolajen askı

Kolajen Askı Nedir?

Kolajen askı, yüz ve boyundaki sarkmaları azaltmak amacıyla yapılan bir ip askılama türüdür. En sık görülen yaşlanma belirtileri arasında yer alan yüzdeki sarkmalar Kolajen İp Askılama sayesinde lifting etkisi yaptırılarak giderilebilmektedir. Sarkmanın durumuna göre kullanılacak ip adedi de değişiklik göstermektedir. Bazı sarkmalarda 1 çift kolajen ip askı yeterli olacakken, ileri derecede sarkmaları olan kişilerde daha fazla kullanılması gerekmektedir. Cildi yukarı çekerek sarkmaları gideren askılama işlemi sayesinde daha genç bir görünüme sahip olmak mümkün olmaktadır.

Ameliyatsız yüz germe çeşitlerinden birisi olan Kolajen İp Askılama eriyebilir formda olduğundan dolayı vücuda herhangi bir zarar vermemektedir.

İşlemler doktor tercihine göre anestezi kullanmadan ya da lokal anestezi kullanarak yapılabilmektedir.

Kolajen İp Askısı Faydaları Nelerdir?

Yüz ve boyundaki sarkmaları giderir,

Çene hattını belirginleştirir.

Diğer yüz germe işlemlerine göre oldukça kısa sürede etkinliğini gösterir ve hastanın günlük yaşama dönüşü hızlı olur.

Kolajen İp Askılama Etkisi

Kolajen ip askılama yaptırdıktan hemen sonra yaklaşık olarak %60 – %65 oranında bir toparlanma görülmektedir. Yaklaşık 1 ay içerisinde de kolajen askının etkinliği %100 oranında görebilirsiniz. İplerin kalıcılık süreleri değişmekle birlikte ortalama olarak 12 aydır.

Kolajen Askı Fiyatları

Kolajen askı fiyatları, uygulamayı yapacak doktor ve uygulamanın yapılacağı lokasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. Kolajen askılama fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Yüz ile ilgili yapılan popüler işlemler arasında yer alan Ameliyatsız Yanak İnceltme ve İple Yüz Askılama hakkında da bilgi alabilirsiniz.