Lazer Lipoliz

Ana Sayfa Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz Nedir?

Lazer lipoliz olarak bilinen yöntem, dilod lazer ile ilişkili olarak yağ hücre zarının patlatılmasına dayalıdır. Vücut şekillendirme uygulaması olarak yenilikçi bir tedavi yöntemidir. Bölgesel anlamda yağlanmalardan dolayı cilt gevşekliği tedavilerinde etkin bir kullanıma sahiptir. Bölgesel yağ fazlalığı olan kişiler bu uygulamadan yararlanabilir. Çok etkili olan vücut şekillendirme yöntemlerinden biridir.

Basen, bel, karın, yüz bölgesi, kol, bacak içleri, çene altı, bacak bölgelerindeki fazla yağlanmalardan herhangi bir kanama olmadan baş edilebilir. Bu işlemin cildin altına birikmiş olan yağları yok ettiği söylenebilir. Bununla birlikte ciltteki kolajen üretimini de artırarak gergin ve genç bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur. Bölgesel kilo problemi olan kişiler bu yöntemi rahatlıkla tercih edebilir.

Lazer Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lazer işlem ile yağ aldırma kişilere uyanık iken yapılan bir estetik operasyondur. Lokal yöntemler kullanılarak yapılır. Hijyen anlamında ise ameliyathane koşullarında yapılan bir ameliyattır. Uygulama ardından ise aynı gün taburcu olunur. Yapılan bu işlem ile bölgedeki yağ depolanmaları parçalanarak yok edilir. Daha sonra ise zaman içinde yağ hücreleri sıvı halde serbestleşir.

Sıvı zaman içinde vücuttan atılır. Lazer uygulaması yapılırken, bölgedeki yağların zar bütünlüğü zarar görerek bozulur. Böylelikle, lazer lipoliz tedavisi yöntemi ile vücut doğal yollardan bozulan yağı dışarı atacaktır. Avantajı ise kanama görülmesini engellemesi olarak ifade edilir. Bu da herhangi bir morarma oluşmamasına yardımcı olur.

Lazer Lipoliz Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bölgesel kilo problemi olan kişiler için oldukça sık kullanılan yağ aldırma yöntemleri arasında olan bir işlemdir. İşlemin yaklaşık olarak 45 dakika kadar süre ile uygulandığı söylenebilir. Kısa sürede yapılması oldukça büyük avantaj sağlamasına yardımcı olur. Lazer lipoliz uygulaması morluk, şişlik, kanama ve ağrıların olmaması ya da az olması olarak avantaj sağlar.

Faydaları arasında aynı zamanda iyileşme döneminin çok kısa olması da yer alır. Sonuçların ise çok kısa zamanda alınması avantajlar arasındadır. En önemlisi ise istenmeyen bölgelerdeki yağların alınmasından sonra, bölgede sarkma ya da gevşeme nedeniyle deriye klasik yöntemlere oranla daha fazla toparlama sağlar.

Lazer Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Bölgesel yağ aldırma işlemi uygulanırken, belirli kişilere göre yapılır. Koltuk altı bölgesi, gıdı, bacak araları gibi cildin daha yumuşak olduğu ve hafif sarkmaya yakın yerlerde bu yöntem daha fazla tercih edilir. Liposuction olarak bilinen lazer yöntemi, sonuçları arasında yaklaşık olarak %20 arasında cilt sıkılaştırma etkisi vardır. Lazer lipoliz işleminden yararlanmak isteyen kişilerin ergenliğini tamamlamış olması önemlidir. Ayrıca yapılan işlemi engelleyecek sorunların da olmaması gerekir. Akciğer, kalp gibi önemli olan hastalıkları olan kişiler doktorlardan dayanıklı olduklarına dair kesin cevap alarak bu yöntemi uygulatabilirler. Bu nedenle, eğer bir rahatsızlık durumu var ise uzman doktordan muayene olunarak yöntemden yararlanılabilir.

Lazer Lipoliz Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu uygulama, öncesinde 3D lazer lipoliz olarak 10 gün aspirin ya da benzeri ilaçlar kullanılmadan işlemler uygulanır. Yeşil çayda başta olmak üzere kanı sulandıran ve vitamin tabletleri de kesilmesi önemlidir. Operasyon günü ise rutin olarak gerekli tetkikler yapılmalıdır. Lazer lipoliz tedavisi seansları ise 3D lazer lipolizin tek seanslık bir işlem olarak uygulanır.

Yağ hücreleri, sayıca azalarak vücut şekli ömürlük şekilde korunur. Bu nedenle, tek bir seansın oldukça etkili olduğu söylenebilir. Ağrı ve acı hissi ise kişiden kişiye değişkenlik gösterir. İşlem sonrası yer yer morarmalar görülse de ortalama 2-3 haftada morluklar geçer.

Lazer Lipoliz İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Bölgesel yağlanmalardan kurtulabilmek için kullanılan bu yöntem, uygulama sonrasında kısa sürede eski yaşantıya geri dönebilmek mümkündür. Bazı yerlerde morarma olsa da ortalama 2 ya da 3 haftada morluklar geçebilmektedir. Operasyon sonrasında ise ödeme bağlantılı olarak iki hafta süren ve spor sonrası hamam duygusuna benzeyen bir durum ortaya çıkar. Lazer lipoliz fiyatları da uygulama alanına ve yapılan yere göre değişkenlik gösterir.

Bu durumda gündelik hayatın aksatılmadan yaşanması mümkün olmaktadır. İşlemin ardından 1-3 hafta korse de kullanılabilir. Operasyon ardından rahat giyilecek kıyafetler tercih edilmesi önemlidir. Bol miktarda sıvı tüketilerek su da içilebilmektedir. Bu unsurlara dikkat edildiğinde oldukça iyi bir sonuç alınacaktır.

Lazer Lipoliz Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu uygulamayı yaptıran kişiler daha sonrasında gerekli olan en önemli şey olarak korse kullanımı sağlamalıdır. Çeşitli kaynaklarda yazıldığı gibi ise korsenin sınırı ya da sürenin kısıtlı olması doğru bir yaklaşım olmamaktadır. Çünkü işlem, liposuction ile benzeyen bir işlemdir. Cilt altındaki bölgeyi boşaltarak, o bölgenin sıkılaşıp yapışması beklenmektedir.

Bu zaman içinde cildin alt dokusu ile buluşması da beklenir. Lazer lipoliz uygulaması dokuları destekleme süresi olarak 1-3 hafta arasında değişkenlik gösterir. Süreçler ise yapılacak olan bölgeye göre uzman tarafından belirlenir. Korsenin en minimum düzeyde 3 hafta 24 saat kullanımı daha sonra ise 3 aya kadar 8-12 saat geceleri kullanımı sağlanmalıdır.