Lipomatik

Ana Sayfa Lipomatik

Lipomatik

Lipomatik Nedir?

Estetik ve zayıflama işlemleri günümüzde kadın ve erkeklerin çoğunluğunun yaptırdığı işlemlerdir. Bu işlemlerin amacı dış görünüşümüzü daha iyi hale getirmektir. Günümüz teknolojisinde dış görünüşümüzde bizleri rahatsız eden yerleri düzeltip istediğimiz hale getirtmek artık çok kolaydır. Zayıflama konusunda bazen diyet ve spor yapmak tek başına yetememektedir. Vücut yapımız ve genetik nedenlerden dolayı zayıflasak bile vücudumuzda fazlalık bölgeler olabilmekte. Bu bağlamda estetik operasyonlar imdadımıza yetişmektedir ve bu operasyonlar son teknoloji ile birkaç saatte halledilebilecek operasyonlardır. Lipomatik işlemi de zayıflama, yağ kaybetme operasyonlarından biridir.

Lipomatik için kullanılan cihaz FDA onaylı güvenilir bir cihazdır. Yağlardan arındırma, vücudu inceltebilen, vücudu yeniden şekillendirebilen ve birden fazla bölgeden diğerine yağ aktarabilen bir şekillendirme yöntemidir. Lipomatik, doku hasarını ve yağ alımını azaltabilir. Vücudun bir veya daha fazla bölgesinde biriken, egzersiz ve diyet gibi aktivitelerle kaybolmayan inatçı yağların uzaklaştırılması ve bölgeye şekil verilmesi için uygulanan bir yöntemdir. Meme büyütme veya göğüs büyütme, abdominal plastik cerrahi veya benzeri plastik cerrahi gibi diğer prosedürlerle birlikte kullanılabilir.

lipomatik
lipomatik

Lipomatik Ameliyatı

Lipomatik nedir derseniz, bir yağ aldırma işlemidir. Yağ aldırmayı günümüzde kilolu veya zayıf her türden bireyler tercih edebilmektedir. Örneğin vücut yapımızdan dolayı ne kadar zayıf olursak olalım her zaman kalın kalan bir nokta bulunmaktadır. Eğer bu tür bizleri rahatsız ediyorsa lipomatik işlemi en doğru ve kolay yoldur.

Lipomatik işlemi liposuction işleminin en gelişmiş ve son çıkan versiyonudur. Yani vakum ile yağ alma işlemidir. Lipomatik işlemi doktorlar tarafından uygulanan bir işlemdir ve doktor olmayan kişiler tarafından uygulanmamaktadır. İşlem süresi 1 saat kadar sürmektedir.

Lipomatik ameliyatı, estetik açıdan istenmeyen bir görünüme neden olan yağ görünümünü kapatmak ve en aza indirmek için kullanılan bir operasyondur. Kadınların sıklıkla tercih ettiği lipomatik tedavisi uygulamaları arasında popo yüzeyine uygulama en çok tercih edilen tedavi yöntemidir. Kalçanın yanı sıra sarkan kol kaslarının yağ benzeri tabakası da çıkarılabilir. Lipomatik uygulamalarında karın fazlalığı ve meme yağı gibi operasyonlarda tercih edilir. Genellikle yağ alma ameliyatlarının vücutta sarkmanın görüldüğü her noktaya uygulanır. Yağ kaplaması uygulaması sayesinde sarkma ve fazla yağlar giderilebilir, vücut estetik daha güzel bir görünüme kavuşur.

Lipomatik Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lipomatik ameliyatı çok kolay bir işlemdir. Ameliyat deyince gözünüzü korkutmasın, sadece 1 saat kadar kısa bir sürede sizi yağlarınızdan ve fazlalıklarınızdan kurtaran bir işlemdir. Lipomatik ameliyatının ilk işlemi doktorunuza muayene olup randevu belirmektir. Muayene esnasında doktorunuz gerekli testleri yaparak ve kilonuzu ölçerek alınacak yağ miktarını belirleyecek ve lipomatik işlemine uygun olup olmayacağınızı belirleyecektir.

Kronik hastalıklar, kan değerleri, tansiyon, kolesterol, kan şekeri gibi değerler lipomatik ameliyatı olup olmamanızı ve alınacak yağ miktarını etkileyen faktörlerdir. Bu tür kontroller yapıldıktan sonra yağ miktarına karar verilir ve tarih belirlenir.

Alınan yağ miktarı hastanın vücut kitle indeksindeki yağ oranı ile orantılıdır. Örneğin, kalça yağı ve sarkması olan hastaların kalça derisinde bazı yağlara göre daha yüksek, diğerlerinden daha düşük oranda yağ vardır. Genel lipomatik, kalça yağını en az 2 kg azaltabilir. Kalçanın yanı sıra karın veya kol kaslarında yağ sarkması olan kişiler de lipomatik tedavisi ile vücuttan 8 kg’a kadar yağ alınabilir. Ayrıca herhangi bir yan etkisi olmayan lipomatik uygulamasında kişiler de fazla kiloları azaltacak ve yağ aldırma sürecinde daha sıkı bir vücuda sahip olacaktır.

Lipomatik Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik sorunlar her yaştan insanı belli ölçüde etkiler. Bu endişeleri gidermek için klinik müdahaleler geliştirilmektedir. Özellikle lokal yağlama sonrası ciltte yağlanma ve sarkma sorunlarına yanıt olarak doktorlar başarılı sonuçlar elde etmiştir. Lipomatik, bu işlem için kullanılan ekipmanın teknik adıdır. Lipomatik ameliyatı nasıl yapılır derseniz: deri altına nüfuz eden titreşimli tüp vasıtasıyla yağ bölgesine ulaşılır. Yağ daha sonra parçalanır ve ayrılır. Ayrıldıktan sonra kırılan yağ kütlesi vakum desteği altında vücuttan uzaklaştırılır. Bu işlem kısa sürede gerçekleştirilebilir.

Lipomatik ameliyatı kararı şahsen değil bir uzman tarafından verilebilir. Bu nedenle operasyona karar veren uzman doktor kişisel verileri dikkatlice kontrol edecektir. Operasyonu gerçekleştirecek olan doktor ameliyat alanını ve yöntemini özenle seçer. Bu nedenle başarılı lipomatik ameliyatı olma olasılığı çok yüksektir. Son olarak doktorlar yine kan değerleri, hormonlar, tansiyon, şeker, kolesterol gibi değerlerden anestezi yönteminin lokal anestezi mi yoksa genel anestezi mi olacağına karar verir. Ağrısız ve oldukça başarılı sonuçlanan cerrahi, özellikle son yıllarda yoğun ilgi ve talep uyandırmıştır.

İşlem sırasında doktorunuz kanülün gireceği girişi açacak, ardından kanülün gireceği tüneli açarak bu bölgelere lokal anestezi uygulayacaktır. Titreşimli kanül, yağ hücrelerini ortadan kaldırır ve kanülün ucundaki delik sayesinde dışarı akan sıvıyı tahliye eder. İşlem, işlemin yapıldığı alanların genişliğine ve sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterse de tek bir alana uygulanırsa genellikle 1 saat kadar sürer. Operasyondan sonra birkaç saat dinlenmelisiniz ve evinize doktorunuzun kontrolünde gidebilirsiniz. Liposuction’da olduğu gibi bu ameliyatta da işlem sonrası yaklaşık bir ay korse takılmalıdır.

Lipomatik Kimlere Yapılabilir?

Lipomatik ameliyatı bir estetik operasyon olduğundan dolayı 18 yaşın altındaki bireylere kesinlikle uygulanmamaktadır. 18 yaşın altındaki bireyler henüz gelişimini tamamlamamış ve vücudu oturmamış bireyler olduğundan dolayı bu tür işlemlerin küçük yaşlardaki kişilere uygulanması oldukça zararlı ve yasaktır.

65 yaş üstü bireylerde ise yapılması belirli rahatsızlıklara göre karar verilmektedir. Örneğin 65 yaş üzerindeki sağlıklı bir bireye gerekli kontroller yapıldığı taktirde lipomatik işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Fakat bu kişilerin belirli kronik hastalıkları, geçirdikleri ameliyatlar, kullandıkları ilaçlar, bağışıklık sistemleri, vücut direnci gibi olgular ameliyat kararını etkilemektedir. Bu yüzden 65 yaş üstü bireylerin ameliyat olmadan önce sıkı bir kontrolden geçmeleri gerekmektedir.

18-65 yaş arası bireylerde ise yaş aralığının rahatlığından dolayı tabi ki bir ihmalkarlık yapılmamaktadır. Öncelikle kronik hastalıkları incelenmekte, daha sonra ise kan değerleri, kolesterol, kan şekeri, ALT/AST değerleri, tansiyon gibi hayati önem taşıyan değerlerin kontrolleri yapılmalıdır. Bu tür değerlerde bir sıkıntı oluşursa doktorlar ameliyatı iptal edebilmektedirler. Bu tür değerlerin olumsuzluğu ameliyat sırasında komplikasyonlara sebep olacağından dolayı ameliyattan önce mutlaka kontrol edilmektedir.

Lipomatik ve Liposuction Farkları Nelerdir?

Liposuctionişlemi, yağ aldırma operasyonlarında en eski yöntemdir. Lipomatik ise en gelişmiş yöntemdir. Bu yüzden aralarında oldukça yüksek farklar bulunmaktadır.

 • Liposuction işleminde yağ kaybından dolayı sarkma meydana gelebilmektedir. Fakat lipomatik işleminde hem sarkma meydana gelmez hemde vücut sıkılaşır ve selülit kaybı görülür.
 • Lipomatik işleminde iyileşme süreci, liposuction işleminden daha hızlı bir şelilde gerçekleşmektedir.
 • Liposuction işleminde ciltte kollajen kaybı yaşanırken lipomatik işleminde ciltte kollajen üretimi artmakta ve cilt gençleşmektedir.
 • Limomatik cihazı hassas bir cihaz olduğundan kas, damar, sinir gibi yapılara zarar vermez. Liposuction`da zaman zaman bu gibi durumlar meydana gelebilmektedir.
 • Liposuction yöntemleri vücudun yağ yakımı en zor olan bölgesi basenlerde pek fazla etki etmez. Fakat lipomatik yöntemi basen bölgelerine etki etmekte ve güzel bir görünüme kavuşturmaktadır.
 • Liposuction işleminde genel anestezi ile hasta uyutulmaktadır. Lipomatik işleminde ise bölgesel olarak lokal anestezi yapılır hastanın uyanık kalması sağlanmaktadır.
 • Liposuction yönteminde morarma, kızarma gibi durumlar meydana gelmektedir. Lipomatik işleminde bu durumlar en en az şekilde gerçekleşmektedir.

Bahsettiğimiz gibi lipomatik işlemi liposuction işleminin gelişmiş ve sorunlarının giderilmiş halidir. Bu yüzden yağ aldırma işlemlerinde lipomatik işleminin tercih edilmesi doğru bir seçim olacaktır.

Lipomatik Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 • Lipomatik ameliyatı sonrası hasta 15 gün ile 1 ay arası korse kullanmalıdır.
 • Hasta sağlığına çabuk kavuşması açısından günde yarım saat 1 saat arası yürütülmelidir.
 • Hasta bir iyileşme sürecinde olduğundan dolayı sıvı alımını çok iyi gerçekleştirmelidir. Bol bol su tüketmelidir. Bunun yanında bitki çayları, meyve ve sebze suları da içebilir.
 • İyileşme sürecinde et, tavuk, peynir gibi ürünler minimum düzeyde tüketilmelidir.
 • Ameliyattan sonra 2-4 ay arasında tuz kullanımını kısıtlamak veya tamamen bırakmak gerekmektedir. Tuz vücutta ödem yaptığından dolayı ameliyat sonrası kullanımı uygun değildir. Bu yüzden bırakılmasa bile kullanımı minimum düzeye indirilmelidir.
 • Şekerli yiyecekler kilo alımına sebep olacağından ve iyileşmeyi geciktireceğinden dolayı ameliyat sonrasında belli bir süre için şeker kullanımı da kesilmelidir.
 • Alkol, vücuda zararlı bir maddedir aynı zamanda ilaçlarla beraber kullanılmamalıdır. Bu yüzden ameliyattan 2hafta önce alkol alımı durdurulmalı, ameliyattan sonra ise birkaç ay alkol kullanılmamalıdır.
 • Demir, kırmızı kan hücresi üretimi, büyümesi, yorgunluğun önlenmesi, demir eksikliği anemisi ve iyi cilt tonu için gereklidir. C vitamini demirin emilimini arttırır, özellikle günde 3 fincandan fazla kahve veya çay tüketmek ve ana yemek saatine yakın tüketmek demirin emilimini engelleyecektir.
 • C vitamini antioksidan özelliklere sahiptir, ayrıca kılcal damarların kan dolaşımını düzenleyebilir, iyileşme oranını artırabilir ve toksinlerin atılmasına yardımcı olabilir. C vitamini bakteriyel enfeksiyonlarla savaşabilir ve vücudu alerjilerden koruyabilir. Kolajen oluşumu ve onarımı için gereklidir, kan damarlarında kan pıhtılarının oluşumunu azaltabilir. Bu yüzden c vitamini içeriği yüksek maydanoz, roka, portakal, biber, limon gibi besinler tüketilmelidir.
 • Çinko, iç ve dış yaraların iyileşme süresini hızlandırabilir ve dokuların büyümesini ve onarımını destekleyebilir. Yağ yakma sürecini de destekler. Bu yüzden çinko içeren besinler ve çinko takviyeleri kullanılabilir.
 • B vitaminleri anksiyeteyi önlemek ve tedavi etmek için önemli olsa da dolaşım sistemini iyileştirebilir ve vücutta su tutulmasını azaltabilirler. Ayrıca doku onarımını destekler. Bu yüzden b vitamini yüksek besinler tüketmek gerekmektedir.

Yani ameliyat sonrası beslenme iyileşmeyi hızlandıracak ve ameliyatın işe yaramasını sağlayacak en önemli faktördür. Bunun yanında ilaç kullanımı, doktor kontrolleri ve ani hareketler yapmamakta hayati önem taşır.

Lipomatik Fiyatları

Lipomatik fiyatları her klinikte farklılık göstermektedir ve şu parametrelere bağlıdır;

 • Doktor ve hastane ücreti
 • Alınacak yağ miktarı
 • Ek operasyon tercihi
 • İsteğe göre hastanede yatma
 • Kombine yağ alma işlemi
 • Yapılan testler
 • Muayeneler

Bu tür işlemlere göre lipomatik işlemlerinin fiyatları değişiklik göstermektedir herkeste farklı fiyat uygulaması olmaktadır. Bu yüzden muayene olunması takdirde tam bir fiyat alınması mümkün olmaktadır.

Lipomatik İstanbul

Lipomatik İstanbul şehrinde de uygulanan bir işlemdir. Başka şehirle yaşayıp İstanbul`da bu işlemi yaptırma niyetiniz varsa çok kolay olacaktır. Çünkü işlem sadece 1 saat kadar sürmektedir. Lipomatik İstanbul`da birçok uzman hekim tarafından yapılmaktadır.

Kısa bir araştırma yapmanız taktirde İstanbulda lipomatik işlemini yapacak deneyimli ve güvenilir bir hekim bularak işleminizi kolay bir şekilde acısız ve ağrısız olarak yaptırabilirsiniz. Lipomatik işlemini sadece doktorlar gerçekleştirmektedir. Bu yüzden doktorlardan başka kimseye yaptırmayınız ve canınızı tehlikeye atmayınız. Bu tür işlemler hayati önem taşıyan işlemler olduğundan doktorunuzu iyi seçiniz ve kendini doktor olarak tanıtan dolandırıcılardan uzak durmalısınız.

Lipomatik İstanbul`da sık gerçekleştirilen bir işlem olduğundan dolayı rahatlıkla güvenilir hekimler bulabilirsiniz.