Örümcek Ağı Estetiği

Ana Sayfa Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Örümcek ağı estetiği herhangi bir ameliyat işlemi olmadan yüz germe, canlandırma ve form kazandırma yöntemidir. Yer çekimine ve yaşlanma belirtilerinden dolayı oluşan cizgileri gidermeye yardımcı olur. Aynı zamanda olumsuz hava şartları, sağlıksız beslenme, çok sık kilo alıp vermeye bağlı olarak da yüzde derin çizgiler başlar. Bu teknik, estetik cerrahiye alternatif olarak tercih edilebilir.

Ameliyattan korkan kişiler için yüz gençleştirme uygulaması olarak ciltteki sorunları çözer. Kısa sürede yapılan bir yöntem olduğu için memnun kalınmaktadır. Aynı zamanda kırışıklık giderme de harika sonuçlar doğurur. Bu yöntem, en iyi teknikler kullanılarak yerine getirilir. Bu nedenle, yüzdeki olumlu etkiler kısa sürede dikkat çeker.

Örümcek Ağı Estetiği Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu işlem öncesinde cilt temizlenerek arındırılır. Daha sonra lokal uyuşturma sağlayan anestezik bazlı kremler sürülür. Muayene sırasında belirlenmiş olan sorunlu kısma ince uçlu iğneler yardımı ile ipler cilt altına işlenir. İşlenme ise örümcek ağı gibi yapılır. Örümcek ağı estetiği uygulaması yarım saatlik bir sürede gerçekleştirilir. Yapılacak olan bu uygulamada cilt özel solüsyonlar ile temizlenir.

Lokal bir uyuşukluk sağlandığı için ağrı ve acı hissi oluşmaz. Yüzün durumuna göre belirlenmiş olan sayı da ip yerleştirmesi sağlanır. Daha sonra tekrar bir temizleme işlemi yapılır. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra daha genç bir görünüm ile kısa sürede farkı görebilmek mümkündür.

Örümcek Ağı Estetiği Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda yüz estetiği alanında oldukça dikkat çeken bir uygulama olarak dikkat çekmektedir. Medikal anlamda yapılan bu işlemin birçok faydası vardır. Öncelikle, kanama olmadan yapılır ve cildin canlanması, sıkılaşması ve form kazanmasına yardımcı olur. Örümcek ağı estetiği tedavisi ilhamını doğadan almıştır.

En güçlü ve esnek yapılı olan örümcek ağlarının harika şekli, dayanıklılığı ortaya konmaktadır. Hızlı bir iyileşme sürecinin yanı sıra cerrahi işlemlere göre daha ekonomik bir işlem denilebilir. En büyük avantajı da uygun fiyatlı olmasıdır. Yapılırken çok ince iğneler kullanılarak yerine getirilir. Aynı zamanda PDO adı ile adlandırılan ipleri sarkan yerlerin gerilmesi için uygulanır. Daha sonrasında ise eriyen bir yapıya sahiptir.

Örümcek Ağı Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Bu işlemin uygulama durumu özellikle yüz için sağlanır. Yüzdeki kırışıklıklar ve çizgileri bulunan kişiler için oldukça uygundur. Aynı zamanda yanaklarda, çenede sarkma oluşumundan dolayı da çok sık tercih edilir. Örümcek ağı estetiği dudak, göz ve diğer bölgeler etrafında bulunan kırışıklıklar için de bire bir olan işlemler arasındadır.

Bacak, kol içlerindeki sarkmalar, karın ve göğüs bölgesindeki sarkmalardan kaynaklı deformeler için kullanılan uygulama yöntemi olarak adlandırılır. Kısaca ifade edilecek olunursa, cerrahi bir operasyon yerine tercih edilecek en uygun işlemler arasında yerini almaktadır. Düzgün ve çekici bir yüz bu uygulama ile mümkündür.

Örümcek Ağı Estetiği Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bu işlemin etkisi yapıldıktan sonra hemen görülmektedir. En iyi sonuçları görebilmek için ise 2 haftalık bir bekleme süresi yeterlidir. Yapılan işlemin ise tek seanslık olduğu söylenebilir. İşlemler, etkisini yitirdikten sonra yeni bir uygulama yaptırılması da sorun teşkil etmeyecektir. Örümcek ağı estetiği fiyatları yapılacak olan yere göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda hastaların yüzlerindeki durumlar göz önüne alınarak verilen fiyat aralıkları da farklılaşabilir.

Yapılan işlemler yüzün birçok alanında kullanılır. Tek seanslık olan bu işlem, büyük bir etki sağlayarak eskisinden daha gergin ve genç bir cilde sahip olmaya yardımcı olur. Yaşlanmanın yanı sıra çeşitli nedenler ile oluşan kırışıklıklar, bu yöntem ile yok edilir.

Örümcek Ağı Estetiği İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Yapılan bu işlem, uygulanmadan önce cilde anestezik kremler sürülür. Bu nedenle, hasta herhangi bir acı hissetmez. İşlemin ardından iyileşme süreci ise hızlı bir şekilde sağlanır. Yüzde hissedilen cerrahi operasyonlara oranla minimum bir düzey olduğu söylenebilir. İlk birkaç gün içinde hafif kaşıntılar görülse de geçici bir durumdur. Örümcek ağı estetiği tedavisi sonuçları hemen fark edilse de net sonuç birkaç hafta içinde görülür. Cilt dokusunda bulunan ipler, cildin doğal bir kolajen formuna giderek ilk 6 aylık süreçte kalıcı olarak devam eder. Bu da lift oluşturmaya yardımcı olur.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu işlem, ameliyatsız yüz germe ve cilt sıkılaşma tekniğidir. 3 yıl gibi bir sürede kalıcılık sağlar. İşlemin ardından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Örümcek ağı estetiği sonrası güneşten korunmak, makyaj malzemelerinin temizliğine çok dikkat etmek, kolajen üretimi yapan A-C vitaminlerini almak yapılması gerekenler arasında yerini alır.

Aynı zamanda ciltte gençleşme sağlayabilmek ve etkileri ise ilk aylardan sora daha da belirgin şekilde görebilmek mümkündür. Bu teknik ile vücuda yerleşen özel ameliyat ipleri zamanla erir. Erime zamanı ise 8 aya kadar tamamlanmış olur. Ameliyatsız olarak yapılan bu işlemin etkisi geçtiğinde ise tekrarlanabilecek bir yöntemdir.