Soğuk Lipoliz

Ana Sayfa Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz olarak bilinen yöntem, yağ dondurma prosedürüdür. Egzersiz ve diyet ile bütün çabalara rağmen zayıflatılamayan bölgesel yağların bu yöntem ile dondurulması mümkündür. FDA onaylı olan ve cerrahi yöntemler kullanılmadan kalıcı ve hızlı zayıflayabilmeye yardımcı olur. Aynı zamanda cildin altında yağ hücrelerine hassas bir şekilde kontrollü soğutma işlemi sağlar. Tedavisi yapılan hücreler, kristalize edilerek dondurulur. Daha sonra ise kısa zamanda vücudun dondurulan yağları işler ve ölü hücreleri yok eder.

Bölgesel incelme olarak bilinen bu yöntem, hedeflenen bölgeye bir jel uygulanarak yapılır. Kontrollü soğutma sağlanarak hasta gazete ya da kitap okuyabilir. Hatta isteyen hastalar uyuyarak da bu zamanı geçirebilir.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

Genellikle zayıflama zor bir durum olarak görülür. Özellikle bölgesel zayıflama işlemi oldukça zor bir hal alabilmektedir. Birbirinden farklı diyet listeleri ve egzersiz hareketler ile zayıflayamamak moral bozar. Son derece popüler bir yöntem olan soğuk lipoliz uygulaması herhangi cerrahi bir işlem yapılmadan yağ hücrelerini dondurarak ya da daraltarak vücuttan atılmasını sağlar.

Bu bir zayıflama yöntemi olarak ifade edilir. İlk seansta 2 ya da 4 cm incelme sağlanabilmektedir. Her bölge için uygulanabilmesi mümkündür. Karın, kalça, gıdı, bel, sırt, bacak ve kollardaki fazla yağları giderebilmeye yardımcı olur. Aynı zamanda lenf drenaj ismi verilen tedaviler ile dondurulan yağların vücuttan atılımını da sağlar.

Soğuk Lipoliz Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Bu uygulama, bölgesel zayıflama yöntemi olarak da bilinir. Vücudun yan bölge, göbek, sezaryen doğum ardından oluşan karın, basen, sırt bölgelerindeki yağ birikimleri tek seans ile yaklaşık %20 ve %40 oranında kalıcı bir şekilde azalır. Soğuk lipoliz tedavisi faydaları olarak değişik yerlere uygulanır.

Yağ hücrelerini dondurarak işlev görmeyen hale gelen, onarılan ve yok olmasına neden olan kontrollü ve bölgesel zayıflama yöntemi olarak bilinir. Faydalarından biri de cinsiyet farkı olmaksızın çoğu kişi tarafından tercih edilebilir. Hareketsiz yaşam, dengesiz ve sağlıksız beslenme, stres gibi durumlar yağ oluşumunu kolaylaştırır. Bu nedenle yöntemin önemi oldukça büyüktür. Bölgesel anlamda yağlardan kurtulmanın en faydalı yolu da denilebilir.

Soğuk Lipoliz Kimlere Uygulanabilir?

Lenf drenaj ismi verilen bu yöntem, bozulan yağları kolaylıkla vücuttan atabilmektedir. Bu sebeple, vücudun ani değişikliğini kaldıramayan kişilere uygulanmaz. Örneğin, hamile, raynaud sendromu olan kişiler, kriyoglobulinemi hastalığı olanlar, yeni kalp krizi geçirmiş kişiler, kalp pili kullananlar, 18 yaş altı kişiler, şeker hastaları ve kan dolaşımında bozukluk olan kişiler bu tedavilerden yararlanamaz. Soğuk lipoliz fiyatları ise yapılacak olan bölgenin büyüklüğü ve işlemin uzun olmasına göre değişkenlik gösterir. Aynı zamanda yapacak olan uzmanda fiyatta oldukça önemlidir. Bu tedavi karışık bir işlem olarak görülse de kısa zamanda kendini belli eder. Tedavi sonrasında 2 hafta ardından vücuttaki değişiklikler kendini gösterir.

Soğuk Lipoliz Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Bölgesel yağ aldırma işlemi olarak bilinen soğuk lipoliz yöntemi, tamamen ağrısız bir yöntem olarak bilinmektedir. Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklıklar meydana gelir. Belirli bir süre boyunca uyuşukluk oluşsa da bunların dışında herhangi bir yan etki bulunmamaktadır.

Uygulamaların seansı ise oldukça sık yöneltilen sorular arasındadır. Aynı bölge için yalnızca 1 ya da 3 seans yapılmaktadır. Tek seans için yağların %40-60 azaltılması sağlanır. Seansların 1 saat dolaylarında sürdüğü söylenebilir. Sonuç olarak ise 3. Haftadan başlayarak gözle görülür bir şeklide kendini gösterir. Daha sonra ise 1,5 aylık süreçte belirginleşerek bölgesel zayıflama tam anlamıyla oluşur.

Soğuk Lipoliz İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Bölgesel olarak yağ aldırma işlemi olarak bilinen soğuk lipoliz yöntemi, cerrahi bir işlem değildir. Bu sebeple vücutta herhangi bir şekilde kesi yapılmadan uygulanır. Ağrı ve acı da oluşmayarak kişiler sonrasında hızlı bir iyileşme sürecine girer. Vakum desteği ile bölgesel yağlar kolaylıkla giderilebilir. Soğuk lipoliz uygulaması yağları dondurarak uygulanan bir işlem olduğu için lokal bir soğukluk hissetmek normal bir durumdur.

Diğer bir taraftan ise seans sonrasında hastalar, bölgelerde kızarıklık görebilir. Birkaç saat içinde de bu uyuşukluk ve kızarıklık hissi geçecektir. Vücudun şekillenmesi ise kısa süre içinde kendini gösterecektir. Kişiler bu sayede istenilen görüntülerine kavuşabilirler.

Soğuk Lipoliz Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Soğuk lipoliz yöntemi cerrahi bir işlem gerektirmediğinden dolayı yan etkilerinden günlük rutine dönülerek kurtulabilmek mümkündür. Ağrı ve acı hissi olmayan etkili bir yöntem olarak bilinir. Bölgesel incelme işlemi biten kişilerde bu işlemin ardından spora gitmek ya da diyet programları uygulamaya gerek bulunmamaktadır. Soğuk lipoliz tedavisi ardından form tutmak isteyen kişiler spora gitmeyi tercih edebilir.

Herhangi bir spor ya da egzersiz gerektirmese de kiloyu korumak büyük bir önem taşır. Amaç ise işlemden sonra kilo almamak ve yeterince su içmeye dikkat etmektir. Bu durum yağ hücrelerinin rahat bir şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olur.