Ultraformer Yüz Germe

Ana Sayfa Ultraformer Yüz Germe

Ultraformer Yüz Germe

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ultraformer ameliyatsız yüz germe işlemi SMAS tabakalarında termal olarak koagülasyon gerçekleştirerek aktif yüz kaldırma, sıkılaştırma ve güvenli bir şekilde vücudu şekillendirmeye yarayan yüksek odaklı ultrasondur. Farklı özelliklerde kartuş derinliklerine sahip olarak cildin altında güçlü termal koagülasyon oluşmaktadır. Böylelikle etkin yağ parçalama ve vücudun doğal şekil alabilmesine yardımcı olur.

Farklı başlıkları kullanılarak da yüzde sıkılaştırma ve kaldırma imkanı bulunur. Ameliyat korkusu olanlar için oldukça iyi bir yöntemdir. Germe işleminin yanı sıra cilt gençleşmesine de yardımcı olur. Bu yöntem ses dalgaları kullanılarak kısa zamanda kişilerin daha genç bir cilde kavuşması sağlanır. Cilt altında bulunan taşıyıcı dokular doğrudan ses dalgası verilerek kolajen üretimi artırılır.

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bu uygulama özellikle yüz ve boyun gençleştirme konusunda çok sık tercih edilen bir işlemdir. Ultraformer yöntemi, cildin 3 mm ya da 1,5 mm altında bulunan noktalara uygulanır. Yapılan işlemler, yüksek fokuslu olarak ultrason dalgaları ile yapılır. Ultraformer ameliyatsız yüz germe uygulaması yapılan bölgelerde cerrahi bir müdahale gerektirmeden kolajen üretimini uyarır.

Isı hasarları ve başlanan tedavi için cilt yüzeyinin müdahalelerinden etkilenmediğini söylemek mümkündür. Bu durumdan dolayı bağ dokusu hasarları ile birlikte ciltte oluşabilecek herhangi bir kızarma ya da morluk oluşabilmektedir. Kolajen yapımı uyarıldığından dolayı sıkı bir pozisyon alır.

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Öncelikle bu uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterir. Acı hissi anlık iğne batması olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaşması ve bu nedenle ciltte lifting sıkılaşma etkisi meydana gelir. Ultraformer ameliyatsız yüz germe tedavisi ile daha canlı ve genç bir cilt elde edilir.

Uygulamanın ardından cerrahi müdahale gerektirmediği için günlük aktivitelere hızlı bir şekilde dönülebilir. Ciltte yanık, leke, yan etki oluşmaz. Bazı kişilerde ise kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat içinde geçer. Birçok faydası olan bir uygulamadır. Zahmetsiz ve acısız olması nedeniyle çok sık tercih edilir. Yüzü gençleştirme amacıyla yüzün birçok yerine yapılır.

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Yüz gençleştirme amacıyla yapılan bir uygulama olduğu için yaşı ilerlemiş kişiler tarafından sık tercih edilir. Bütün yüz bölümüne uygulanabilen ve ihtiyaca uygun alın ve göz bölümünde oluşan kırışıklıklardan kurtulabilmek için tercih edilir. Düşük kaşlar, çene, yanak bölgesindeki sarkmalardan dolayı uygulama işlemi sağlanır. Ultraformer ameliyatsız yüz germe işlemi bu tip sorunları yaşayan kişilere uygulanır.

Her mevsim bu işlemler yerine getirilebilir. İstenilen bölgesel uygulama tekrarları da yapılabilmektedir. İşlemin en beğenilen tarafı ise cerrahi müdahale gerektirmeyen bir yöntem olmasıdır. Hemen günlük aktivitelere dönülebilir. Bu sebeple sosyal hayatı etkilemeyen bir işlemdir. Kısacası 30-65 yaş aralığı çok sık tercih eder.

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Ameliyat gerektirmeden yapılan bu estetik yöntem, belli periyotlarda seanslara ayrılarak yerine getirilir. Anestezi gerektirmez ve sadece cilde değdirme sağlanarak yapılır. Bu işlem tek seans olarak yapılır. Ortalama ise 3 aylık bir zaman diliminde cildin kendini yenilemesi, sıkılaşma etkisi sağlanır. Aynı zamanda ultraformer ameliyatsız yüz germe fiyatları da seans sayısı değişirse ya da yapılacak olan işlem çokluğuna göre değişkenlik gösterir.

Yapılan bölgeye göre ise süresi değişkenlik gösterir. Örneğin, uygulama yapılan kısma uygun olarak 30-45 dakikalık bir sürede yapılır. Bu süre değişkenlik gösterebilmektedir. Ameliyat korkusu olan kişilerin gönül rahatlığı ile tercih edeceği bir işlemdir.

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe İyileşme Süreci Uzun Sürer Mi?

Yüz germe işlemi ultraformer yöntem ile çok rahat bir şekilde yerine getirilir. Sonrasında ise hastanın iyileşme süreci hızlı bir şekilde gerçekleşir. Küçük batmalar yan etki olarak gösterilse de hasta kısa zamanda hayatına devam edecek konuma gelir. Cildin lekelenme ve iz kalma gibi durumları ortaya çıkmaz.

Kızarıklık kişiden kişiye olsa da hemen geçerek kalıcılık sağlamayacaktır. Ultraformer ameliyatsız yüz germe uygulaması belirli bir yaş aralığında çok sık tercih edilir. Özellikle sonrasında belirgin bir iyileşme süreci bulunmamaktadır. Uygulamanın yapılmaması gereken kişiler de vardır. Bunlar ise çocuk ve hamileler, yara iyileşmesine engel olabilecek hastalığı olan kişiler denilebilir.

Ultraformer Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu işlemi yaptıran kişiler için sonrasında dikkatli olunması gereken noktalar bulunmaktadır. Öncelikle, uygulamanın 1-2 gün öncesinde glikolik asit içeren kremler uygulanmamalıdır. İşlemin ardından ise uygulama yapılan yere 2-4 saat su değdirilmemesi önemlidir. 1 hafta boyunca ise glikolik asit bulunan kremler sürülmemelidir. Güneşe çıkarken, uygulamayı yapan uzman tarafından önerilen kremler kullanılabilir.

Cildin hassas olması nedeniyle korunması ve cildin zarar görmemesi için temkinli olmak gerekir. Ultraformer ameliyatsız yüz germe tedavisi ardından bu hususlara uyulursa yapılan işlemin devamlılığı da uzun olacaktır. İşlemin aşamaları ve süresi yapılan bölgeye göre de değişkenlik gösterir.